آیا هاشور ابرو پاک می شود؟

آیا هاشور ابرو پاک می شود؟

آیا هاشور ابرو پاک می شود؟

هر کس که تصمیم به انجام هاشور ابرو گرفته باشد، سوالاتی در ذهنش ایجاد می شود. این گونه سوالات شامل: آیا هاشور ابرو پاک می شود؟ ماندگاری هاشور ابرو چقدر است؟ چه روش هایی برای ماندگاری بیشتر هاشور ابرو وجود دارد؟ چرا هاشور ابرو برای برخی ها زود از بین می رود؟

در این مقاله سعی شده است در مورد ماندگاری هاشور ابرو صحبت کنیم و چکار کنیم تا هاشور ابروها ماندگاری بیشتری داشته باشد.

آیا هاشور ابرو پاک می شود؟

میزان ماندگاری هاشور

آیا هاشور ابرو پاک می شود؟ هرگز نمی توان زمان دقیقی برای ماندگاری هاشور ابرو مشخص کرد. اما براساس نمونه کارهای انجام شده می توان به صورت حدودی بیان کرد. ماندگار هاشور ابرو به روش میکروبیلدینگ حدود یک ماه تا دوازده ماه می باشد اما به روش میکروپگمنتیشن حدود ۶ ماه تا یک سال ماندگاری دارد. البته این نکته را باید بیان کنیم که دلایل زیادی بر روی هاشور ابرو تاثیر گذار است.

نکته ای وجود دارد این است که هاشور ابرو کم کم رنگ خود را از دست می دهد و بعد از مدتی کم رنگ می شود.

عوامل موثر بر ماندگاری هاشور

مهارت دست تاتو کار

هر چه تاتو کار مهارت و تجربه بیشتری داشته باشد، هاشور ابرو را حرفه ای تر کاشت می کند و ماندگاری بیشتر خواهد داشت.

جنس پوست

نوع پوست یکی از عامل های موثر بر ماندگاری هاشور است‌. هر چه پوست چرب تر باشد، رنگ هاشور زودتر از بین می رود.

روش هاشور ابرو

یکی از مهم ترین عوامل کیفیت و ماندگاری هاشور، روش های انجام آن است. به طور کلی هاشور به دو روش میکروبیلدینگ و میکروپیگمنتیشن تقسیم می شود که در ادامه مقاله شرح می دهیم.

روش میکروبیلدینگ

این روش توسط قلم دستی میکروبیلدینگ انجام می شود. ظرافت این روش باعث شده است ابروها حالت طبیعی داشته باشند. اما ماندگاری کمتری نسبت به روش میکروپیگمنتیشن دارد. به طور کلی ماندن خطوط تاتو شده به وسیله این روش ممکن است یک ماه تا یک سال طول بکشد.

روش میکروپیگمنتیشن

برای انجام خطوط تاتو از دستگاه میکروپیگمنتیشن استفاده می شود و به دلیل کاشت هاشور در عمق بیشتر پوست ماندگاری بالاتری دارد. ماندگاری این روش حدود ۶ ماه تا ۳ سال می باشد.

رنگ هاشور

 بهترین رنگ هاشور ابرو هر چه رنگ هاشور ابرو تیره تر باشد دوام بیشتری دارد و برعکس، هر چه رنگ هاشور روشن تر باشد، ماندگاری کمتری خواهد داشت.  اگرچه استفاده از رنگ های طبیعی سلامتی پوست را تضمین می کند اما دوام کمتری دارد.

رنگ هاشور

دوران بارداری و شیردهی

در دوران بارداری به دلیل رقیق شدن خون و تغییرات هورمونی احتمال دارد رنگ هاشور کم رنگ تر شود. اما مشکل خاصی برای جنین به وجود نمی آورد. البته این نکته باید وقت شود که رنگ تاتو حتما باید ارگانیک و طبیعی باشد.

هم چنین دوران شیردهی نیز به دلیل رقیق شدن خون احتمال کم رنگ شدن تاتو وجود دارد. بخاطر همین توصیه می شود درمان لیزر را به چند ماه بعد از دوران شیردهی موکول کنید.

دوران قاعدگی

در زمان پریود رنگ پذیری پوست کم می شود و در نتیجه ماندگاری هاشور به شدت کاهش می یابد. همین طور در صورت انجام، رنگ تاتو به قرمزی زده می شود. بخاطر همین متخصصان پوست توصیه می کنند ۳ روز قبل از پریود و چند روز بعد از اتمام پریود از انجام تاتو و یا هاشور خودداری کنید.

راهکار برای پوست های چرب

اگر قبل از تاتو و هاشور ابرو، پوست خود را اسکراپ انجام دهید، دوام بیشتری خواهد داشت.

برای ماندگاری بیشتر هاشور چه باید کرد؟

مراقبت های هاشور ابرو چگونه است؟ چقدر زمان می برد تا زخم های هاشور ابرو بهبود یابد؟ این سوالاتی است که همیشه برای کسانی که می خواهند این کار را انجام دهند پیش می آید. اما باید بدانند که مراقبت های بعد از هاشور یا تاتو به ماندگاری آن خیلی کمک می کند.

برای رسیدن به نتیجه خوب به نکات زیر توجه کنید:

  • برای یک هفته از رفتن به سونا و استخر پرهیز کنید.
  • با مدت ۳ روز از شستن ابروهای هاشور شده خودداری کنید.
  • برای یک هفته روزانه در سه نوبت از پماد چشمی ویتامین آ به ابروهای خود بمالید. برای این کار می توانید از گوش پاک کن استفاده کنید.
  • تا وقتی که زخم ابروها به طور کامل خوب نشده زیر نور مستقیم آفتاب قرار نگیرید.
  • در سه روز اول برای شستن صورت از شامپو بچه استفاده کنید و هرگز حوله را روی صورت و ابروها نکشید.
  • برای یک هفته پماد هیدروکورتیزون چشمی را روزی یک بار به ابروهای خود بزنید.

زمانی زخم ابروها خوب می شود که پوسته های به وجود آمده بر روی ابروها، خود به خود از بین برود.

حال به برخی از سوالات رایج خواهان هاشور می پردازیم.

برای ماندگاری بیشتر هاشور چه باید کرد؟

آیا هاشور ابرو درد دارد؟

آیا هاشور ابرو پاک می شود؟ امروزه روش های جدید هاشور ابرو در مقایسه با روش های قدیمی درد کمتری دارد که می توان تا حد زیادی درد را کنترل کرد. اما اگر جز افرادی هستید که تحمل درد پایینی دارید، توصیه می شود قبل از انجام هاشور مسکن هایی از قبیل ژلوفن و یا آرام بخش مصرف کنید. و حتما بعد از آن نیز یک شکلات شیرین میل کنید.

عوارض هاشور ابرو

آیا هاشور ابرو عوارض دارد؟ هر کاری که بر روی ظاهر خود انجام می دهید بدون اثرات و عوارض جانبی نیست. اما می توانید برای رعایت مراقبت های لازم آن را کنترل و بر طرف کرد. اما نتایج هاشور ابرو به کسی که آن را انجام می دهد بستگی دارد. در برخی واقع دیده شده که این کار توسط افرادی که اصلا تجربه کافی و مهارت لازم را نداشته اند انجام اما موجب شده است که زخم های به وجود آمده تبدیل به اسکار یا گوشت اضافه بشود.

در این روش رعایت موارد بهداشتی بسیار مهم است چرا که با اندک سهل انگاری باعث انتقال بیماری های ناگوار می شود که اصلا جبران پذیر نیست.

اما به طور کلی در انجام چنین روش های زیبایی شاهد به وجود آمدن حساسیت های پوستی و اندکی عفونت خواهید بود.

کلام آخر

مرکز تخصصی سمانه بیوتی ارائه دهنده جدیدترین روش های تاتو و هاشور ابرو متناسب با چهره ی شما می باشد.

شما می توانید با مراجعه به یک مرکز زیبایی معتبر با خیال راحت و بدون هیچ نگرانی به زیبایی صورت خود بیافزایید.

 

 

 

آموزشزیبایی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *