میکروبلیدینگ چیست؟

امروزه در هر جا که صحبت از عمل های زیبایی است از فضای مجازی گرفته تا کلینیک‌های تخصصی در شهر های مختلف اسم میکروبلیدینگ یکی از اسم های رایج است که شنیده می شود. همانطور که از نام این روش پیدا است در این روش با استفاده کردن از تیغ یا همان بلید در پوست برش ایجاد می کنند و رنگ را در قسمت های زیرین پوست قرار می دهند. میکروبلیدینگ از سال های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ در صنعت آرایشی مورد توجه عموم قرار گرفته است. اگر شما هم جزو آن دسته از افراد هستید که تمایل به آشنایی بیشتر با این روش دارید و به دنبال پاسخ پرسش های تان در این زمینه هستید ما به شما پیشنهاد می کنیم که این مطلب را تا انتها دنبال کنید.

 

میکروبلیدینگ

میکروبلیدینگ چیست؟

در روش میکروبلیدینگ ابرو  خطوط نامنظم  با طول های نامساوی به صورت هاشور بر روی سطح پوست ایجاد می شود در نتیجه خطوط هاشور به وجود آمده به فرم طبیعی موهای ابرو بسیار شبیه و نزدیک هستند پس جلوه کاملاً طبیعی و نچرالی دارند که این موضوع باعث می شود افرادی که این عمل را انجام می دهند چهره‌ای کاملا طبیعی پیدا کنند در صورتی که در گذشته انجام عمل های زیبایی چهره های مصنوعی را برای افرادی که به سراق آن ها می رفتند به دنبال داشت. نکته قابل توجه این است که در انجام روش میکروبلیدینگ خراش هایی که ایجاد می شود در سطح پوست زده میشود زیرا افزایش عمق زخم ها منجر به خونریزی در نواحی هاشور زده میشود که ما آن  را نمیخواهیم.

میکروبلیدینگ

میکروبلدینگ چه محدودیت هایی دارد؟

 1. در واقع میکروبلیدینگ کمترین ماندگاری رنگ را دارد
 2. نسبت به سایر روشها خونریزی بیشتری را به دنبال دارد
 3. یادگیری این روش بسیار دشوار است و هرکسی نمی تواند یک تکنسین میکروبلیدینگ باشد که نتایج طبیعی و ماندگاری را برای مراجعه کنندگان خود به دنبال می آورد.
 4. در این روش از هیچگونه نیروی الکتریکی استفاده نمی شود و صرفا فشار فیزیکی است که باعث پاره شدن پوست و قرار گرفتن رنگ در زیر پوست میشود.
 5. هر قدر هم که هاشور های زده شده طبیعی باشند و روش کار بسیار ماهرانه باشد درهرحال هاشورهای طراحی شده از نظر ضخامت از موهای طبیعی کلفت تر هستند
 6. تکنسین هایی که عمل میکروبلیدینگ را انجام می دهند پس از مدتی دچار مچ درد می‌شوند زیرا در انجام این عمل نیاز است که از فشار فیزیکی استفاده کنند و در نتیجه همین فشارهای فیزیکی است که در ابتدا و انتهای کار فشارهای یکسان و یکنواخت دریافت نمی شود.
 7. در این روش ممکن است خطوطی به صورت نامطلوب کشیده بشود زیرا این روش مکانیکی است و صرفاً با فشار دست انجام می شود .
 8. تکنسین ها کنترل ۱۰۰ درصدی بر روی دست شان هنگام کشیدن قلم بر روی پوست ندارند.
 9. میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ هر کدام جایگزین های جدیدی برای تتو های قدیمی و سنتی هستند که هر کدام به صورت مجزا نکات مثبت و منفی به دنبال داشته اند اما میکروبلدینگ با تمامی ویژگی های منفی که نام بردیم به علت ترسیم هاشور های نامنظم و عمق نفوذ غیر قابل کنترل تکنیک مناسبی برای دستیابی به نتیجه ای کاملاً بدون عیب و نقص نیست و همین موضوع باعث می شود که شما ابروهای طبیعی تری داشته باشید. اما این ابروها به طور صددرصدی قرینه و صاف و منظم نیستند.

میکروبلدینگ چه محدودیت هایی دارد؟

شرایطی که ممکن است با انجام میکروبلیدینگ تداخل داشته باشند چه شرایطی هستند؟

 1. بارداری
 2. دوران شیردهی
 3. دیابت
 4. بیماری های جدی مانند اختلالات خود ایمنی، صرع، سرطان (البته در هر کدام از این موارد بهتر است با یک پزشک درباره این موضوع مشورت کنید)
 5. اختلالات گردش خون (در این مورد هم بهتر است با پزشک متخصص خود مشورت کنید )
 6. هر نوع اختلال خونی (حتما در این مورد باید با پزشک متخصص خود مشورت کنید)
 7. هنگام استفاده از داروهای رقیق کننده خون
 8. استفاده از هرگونه دارو (در این مورد نیز باید قبل از انجام عمل میکروبلیدینگ با پزشک خود مشورت کنید و او را در جریان بگذارید)
 9. وجود سوزش و بیماری های پوستی یا سایر علائم در ناحیه که می خواهید میکروبلیدینگ انجام دهید .
 10. استفاده کردن از بوتاکس در فاصله زمانی کم با میکروبلیدینگ (بهتر است در این مورد نیز با پزشک خود مشورت کنید)
 11. وجود شکستگی در ناحیه ابرو
 12. وجود آفتاب سوختگی
 13. پس از لایه برداری شیمیایی (البته شما پس از گذشت دو هفته از لایه برداری شیمیایی تان می توانید عمل میکروبلیدینگ را انجام دهید)

فراموش نکنید که برای انجام عمل میکروبلیدینگ لازم است به نکاتی بسیار مهم توجه کنید زیرا در غیر این صورت عوارض میکروبلیدینگ ممکن است برای شما به صورت چشمگیری اتفاق بیفتد و شما را با مشکلات بعدی روبه‌رو کنند زیرا این عمل یکی از عمل های زیبایی بسیار دقیق و حساس است که در صورتیکه پزشک و یا تکنسین مورد نظر شما کارش را با کیفیت لازم انجام ندهد ممکن است مشکلات بعدی بسیار زیادی را برای شما به دنبال داشته باشد.

کلینیک سمانه بیوتیکی از کلینیک هایی است که با بهره مندی از کادری مجرب و کارآزموده و کیفیت خدمات و سرویس‌های پزشکی مثال زدنی مدت هاست که در این زمینه یعنی زمینه های زیبایی مشغول به کار است و آمادگی خدمت رسانی به شما عزیزان را در زمینه های مختلف زیبایی دارد. رفتارهای حرفه ای و به روز دنیا در زمینه پزشکی و زیبایی که امروزه تنها در کلینیک های معتبر می توانید شاهد آن باشید در مرکز زیبایی سمانه بیوتی به کار رفته است. این مرکز زیبایی در دسته باکیفیت ترین مراکز زیبایی ایران شناخته می شود.

 

شرایطی که ممکن است با انجام میکروبلیدینگ تداخل داشته باشند چه شرایطی هستند؟

 

مرکز زیبایی سمانه بیوتی با استفاده کردن از جدیدترین و پیشرفته ترین دستاوردهای دانش و تکنولوژی و همچنین منطبق با خدمات سلامت استانداردهای ملی و جهانی به صورتی اثربخش خدمات خود را به بیماران خود ارائه داده است. این کلینیک جزو بهترین کلینیک هایی است که شما می توانید خدمات میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن را در آن دریافت کنید بدون اینکه نگران آسیب های بعدی این گونه عمل ها و عوارض جانبی آن ها باشید. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و یافتن پاسخ هایی برای سوالاتتان با مرکز زیبایی سمانه بیوتی که زیر نظر سمانه مرصعی فعالیت می کند تماس بگیرید. همکاران ما همواره آمادگی پاسخگویی به شما عزیزان را به بهترین نحو دارند.