کاشت مژه در تهران

کاشت مژه در تهران

امروزه کاشت مژه و یا اکستنشن عنوانی است که در عرصه ی مد و زیبایی جای خود را حفظ کرده است. اگر می خواهید به روز باشید و یا قصد انجام این عمل را دارید تا چشمانی زیباتر داشته باشید اقدام به پیدا کردن بهترین مرکز زیبایی کاشت مژه در تهران کنید.در این مقاله سعی داریم تا بیشتر درباره کاشت مژه در تهران آشنا کنیم.

کاشت مژه چیست؟

اکستنشن یا مژه موقت را با تارهایی از ترکیبات مصنوعی که از جنس مو می باشند می سازند و آن ها را در میان مژه قرار می دهند. در واقع اکستنشن مژه فیبرهای مصنوعی می باشد که با کمک چسب مخصوص و طبی به مژه های طبیعی چسبیده می شود. معمولا مژه هایی که در اکستنشن مزه استفاده می شوند اندازه های مختلفی دارند که از 6 میلی متر تا 18 میلی متر می باشد و هر کدام از آن ها یک انحنا و خمیدگی دارند که بر اساس نظر مشتری در اندازه های مختلفت اکستنشن می شود. با انجام درست اکستنشن  مژه چشم ها درشت تر و چند برابر زیبا تر به نظر می آید و به این ترتیب دیگر نیازی نیست از مژه های مصنوعی و یا آرایش زیاد استفاده کنید.

کاشت مژه چیست؟

انواع کاشت مژه

کاشت مژه در تهران به دو روش انجام می شود. این دو روش عبارتند از کاشت دائم ( آرایشگاهی و کلینیکی) و کاشت موقت مژه.

کاشت موقت مژه: در این نوع کاشت با استفاده از مژه های مصنوعی که در نگاه اول تشخیص داده می شوند که مصنوعی می باشند ولی وقتی بر روی مزه کاشته می شود با مژه های طبیعی تفاوت ندارد. در این کاشت از چسب مخصوصی استفاده می شود که ماندگاری موقت دارد و بستگی به پرپشتی مزه ها نیز دارد. به این صورت که اگر مژه های طبیعی کمی داشته باشید می توانید میزان کاشت مژه موقت و مصنوعی خود را زیاد کنید. در کاشت موقت ، مژه های طبیعی حذف نیم شوند بلکه بین مژه های طبیعی و میان ان ها مزه های مصنوعی چسبیده می شوند.

کاشت دائم: در این روش فردی که قصد انجام این کار را دارد باید به مرکزی که از سوی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی مجوز را برای این کار را دارد مراجعه کند. در این عمل می توان مزه های کوتاه و کم پشت خود را با لیتیس درمان کرد و انجام این عمل خیلی تخصصی می باشد و باید با دقت توسط فردی که در این زمینه با تجربه و ماهر باشد انجام شود. نکته ای که باید بدانیم این است که هر کسی داوطلب برای این روش نمی باشد و بیشتر افراد به سمت روش کاشت موقت می روند. البته کسانی که از این روش استفاده می کنند و بیماری پوستی داشته باشند باید بعد از معاینه و تجویز پزشک متخصص این کاشت انجام شود. البته آزمایش هایی که توسط دکتر مربوطه تجویز می شوند قبل از انجام کاشت دائم حتما باید انجام شود. در این روش با استفاده از موی سر و آناتومی و زیبایی شناسی توانایی و مهارت هایی هستند که پزشکان متخصص پوست مو در این زمینه دارند و هر کسی قادر به انجام این کار نمی باشد. اگر قصد انجام این کار را دارید باید قبل از عمل داروی انعقاد خون ، مکمل ورزشی و الکل مصرف نکنید. مصرف آنتی بیوتیک ها هم باید زیر نظر پزشک مربوطه مصرف شود.

روش کاشت و پیوند مژه طبیعی:

در نگاه اول برای اکثر بیماران پیش می آید که فکر می کنند جراحی کاشت مژه آسان و راحت است و پزشک مربوطه موهای سر آن ها را بر می دارد و به پلک های آن ها پیوند می زند ولی باید بگوییم که اینطور نیست و پروسه ی کاشت مژه به راحتی و توسط هر کسی انجام نمی شود. در جراحی کاشت مژه جراح باید حدود ۵۰ مو را برای هر چشم از فولیکول های مو و با برش های کوچک و‌با دقت برداشت می کند و بعد با ایجاد برسی بر روی پلک بالا و پایین در ناحیه ی مخصوصی این موها را پیوند می زند. بعد از آن متخصص زیبایی با زدن بخیه های پیوندی را محکم و با دوام تر می کند. در نگاه اول جراحی کاشت مژه بسیار آسان به نظر می رسد و بیمار تنها می پندارد پزشک یک مو از سر او را بر می دارد و به پلک چشم او پیوند می زند اما فرآیند کاشت مژه طبیعی به این راحتی ها نیست و جراح باید حدود 50 مو برای هر چشم از فولیکول های مو پوست سر با برش های کوچکی برداشت کند و سپس با ایجاد برش در پلک بالا و پایین در نواحی مخصوصی از پلک این موها را پیوند بزند. سپس متخصص زیبایی با زدن بخیه موهای پیوندی را محکم می کند. معمولا کاشت مژه به صورت طبیعی که توسط پزشک انجام می شود پروسه ۲ ساعته دارد و با بیهوشی موضعی بیمار شروع می شود. بعد از کاشت مژه بیمار احساس درد کبودی و ورم در ناحیه ی چشم خود دارد و این علائم بعد از گذشت یک هفته با مصرف دارو های ضد درد بهبود پیدا می کند. مژه هایی کاشته می شوند مانند مژه های طبیعی رشد می کنند و باید بعد از گذشت ۶ تا ۱۲ ماه کوتاه شوند تا اندازه هایشان متناسب باشد.

انواع کاشت مژه

کاشت مژه طبیعی با روش میکروسرجری

با این روش پیشرفته می توان کاشت طبیعی مژه دائمی را انجام داد. در این روش بیمار طول و اندازه ی مژه ها را تعیین می کند و کاشت مژه با بیهوشی موضعی بیمار انجام می شود که بیمار هشیار باشد. این روش کاشته مژه با روش میکروسرجی بین یک تا سه ساعت طول می کشد. این روش را جراحان پلاستیک با بی حسی نوار از پوست جدا می کنند و بعد از آن فولیکول های برداشته شده را به صورت تکی تکی به مژه ها و یک پوشش از پلک پیوند می زنند.

ماندگاری کاشت مژه موقت

کاشت موقت مژه یا همان اکستنشن با مژه های مصنوعی به این صورت می باشد که به صورت تک به تک با استفاده از چسب مخصوص که روشن و ‌یا تیره می باشد با دوام مخصوصی که دارد به مژه های طبیعی چسبانده می شود. در کاشت موقت مژه به دلیل چسبی که استفاده می شود ماندگاری کمی دارد و با مراقبت از آن ها معمولا بین ۴ تا ۶ هفته ماندگاری دارد. عمدتا برای هر چشم از ۴۰ تا ۶۰‌ مژه ی مصنوعی می‌توان استفاده کرد. جنس مژه های مصنوعی معمولا از موی انسان ، موی سمور ، موی اسب ، فیبرهای مصنوعی و یا ابریشم تهیه می‌شود. در بسیاری از موارد استفاده از موی حیوانات توصیه نمی‌شود زیرا به دلیل اینکه نمی‌دانیم استریل و تمیز می باشد یا خیر. همچنین مژه هایی که از موی حیوانات تولید می‌شوند احتمال حساسیت در ناحیه ی چشم را بالا می برد.

عوارض کاشت مژه

اولین چیزی که در اکستنشن مزه اولویت می باشد اکستنشن کار ماهر می باشد. اگر اکستنشن کار شما ماهر نباشد احتمال دارد مژه های پلک بالا و پایین به هم بچسباند و در نتیجه مژه های طبیعی هم بریزند و کنده شود.
همچنین یکی از مواردی که می تواند جزو عوارض این کار باشد ورود چسب به داخل چشمی می باشد که منجر به عفونت چشمی و آلرژی می باشد که این مورد احتمال پایینی دارد زیرا در طول مدت اکستنشن چشمان شما بسته می باشد ولی اگر اکستنشن کار حرفه ای نباشد احتمال این کار نیز وجود دارد. نکته ای که در این باره باید به آن توجه کرد این است که چسبی که برای مژه های شما به کار می رود نباید برای چشمان شما ضرری داشته باشد.
چسب مژه ی مصنوعی می تواند باعث به وجود آمدن التهاب پوست و یا پلک شما شود و همین امر منجر به اگزما و حساسیت می شود. البته این عوارض ممکن است در اولین نوبت نشان داده نشود ولی بعد از اینکه فرد چندین بار این عمل را انجام داد ممکن است دچار مشکل شود. در ضمن برخی از این چسب های بی کیفیت که توسط برخی اکستنشن کار غیر ماهر استفاده می شود حاوی ماده ی سرطان زا می باشد.

عوارض کاشت مژه

نکاتی مراقب بعد از کاشت مژه

  • بعد از کاشت مژه نباید از مژه فرمژه استفاده کرد زیر باعث می شود مژه ها بشکنند و چسبشان در آید.
  • بعد از کاشت مژه نباید برای خشک کردن از حوله استفاده کرد و محکم بر روی صورت کشید این کار نیز باعث کنده شدن مژه ها می شود.
  • می توانید برای خشک کردن صورت خود بعد از حمام از یک حوله استفاده کنید ولی آن را روی صورت خود نکشید و به آرامی رطوبت بر روی پوست خود را پاک کنید.
  • بعد از اکستنشن مژه می توانید از یک پنبه و یا اسفنج که آغشته به محلول هایی می باشد که آرایش را پاک می کند برای پاک کردن آرایش چشمانتان استفاده کنید و باید توجه کرد که پنبه را روی چشمان خود نمالید و فقط قسمت هایی که آرایش دارند را پاک کنید.
  • اگر چشمانتان دچار خارش شد با ضربه ی ملایم و آرام خارش را برطرف کنید و این کار باعث می شود تا مزه هایتان نریزد.

کلام آخر

ممنونم که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید. امیدواریم بیشتر با کاشت مژه در تهران آشنا شده باشید.

زیبایی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *