تاتوی خط چشم

اگر شما هم از آن دسته افراد هستید که قصد دارید تاتوی خط چشم انجام دهید قبل از هرچیز باید بدانید که چه مدل خط چشمی به چشمها و صورت شما می آید و چه مدل خط چشمی با فرم چشم هایتان تناسب دارد.

در واقع  تاتو و هاشور خط چشم یک خط نازک است که در قسمت بالایی مژه‌ها کشیده می شود و با توجه به سلیقه افراد مدل ها و طرح های مختلفی دارد. تتوی خط چشم یکی از انواع بسیار رایج و پرکاربرد آرایشهای دائم است که بین خانم‌ها طرفداران بسیار زیادی دارد. اگر شما هم جزو این دسته از افراد هستید تا آخر این مطلب با ما همراه باشید. خانم سمانه مرصعی که یکی از بهترین متخصصین در زمینه زیبایی است و در مرکز زیبایی سمانه بیوتی فعالیت دارد به شما پیشنهادهایی درباره انتخاب مدل تاتوی خط چشم تان داده است.

در ادامه این موارد را با یکدیگر بررسی می کنیم:

تاتوی خط چشماگر چشمان گردی دارید:

در این صورت شما نیاز دارید که نیمه ابتدایی چشمتان را خطی بسیار نازک و باریک پوشش داده شود و سپس تا انتهای چشمتان این خط را پهن تر کنید. نکته‌ای که باید رعایت کنید این است که گوشه خارجی چشم تان را بکشید در این صورت از چشم شما کشیده تر بنظر می‌رسد و گردی آن پوشش داده می شود.

اگر چشمان با فاصله ای دارید:

بهتر است از خط چشم هایی که گوشه دار هستند استفاده کنید. این به این معنی است که لازم است خط چشم برای شما از گوشه داخلی چشمانتان بیرون بیاید این عمل خود باعث می شود که فاصله میان چشم های شما کمتر خودش را نشان دهد چون خط تتوی چشم شما این فاصله را پوشش می دهد.

اگر چشمان نزدیک به هم دارید:

به هیچ عنوان نباید تاتوی خط چشم را از ابتدای چشم تان بکشید کاری که ما به شما پیشنهاد می‌کنیم این است که بهتر است از خط چشم نیمه استفاده کنید به این معنا که از قسمت پایانی یا یک سوم انتهای چشمتان خط چشم را بکشید تا فاصله بین چشمهایتان بیشتر به نظر برسد و این گونه فرم چشم هایتان اصلاح شود.

اگر چشمان ریزی دارید و می خواهید که چشم های تان جلوه درشت تری داشته باشد:

شما بهتر است هم بالای چشمتان خط چشم را بکشید و هم پایین چشم زیرا به طور کلی اگر تاتوی شما حرفه ای باشد با کشیدن خط چشم در زیر چشمتان چشم شما درشت تر از چیزی که هست نشان داده می‌شود. البته باید دقت کنید که تتوی کار شما کاملا حرفه‌ای باشد زیرا در غیر این صورت ممکن است با کشیدن خط چشم در زیر چشمانتان ظاهری با چشم های خسته و افتاده به شما بدهد.اگر چشمان ریزی دارید و می خواهید که چشم های تان جلوه درشت تری داشته باشد:

اگر چشمانت از حدقه بیرون زده های دارید و می خواهید که فرم چشم هایتان اصلاح شود :

باید بدانید که خط چشم های پهن برای شما ساخته شده اند و می توانند این نیاز شما را برطرف کند. در واقع شما با کشیدن یک خط چشم پهن در بالای پلک هایتان می توانید چشم های زیباتری داشته باشید. نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که پهنا و اندازه طبیعی خط چشمتان را کمتر از حالتی که به صورت عادی آرایش می کنید باید انتخاب کنید.

اگر چشمانی گود رفته دارید بهتر است که خط چشم های نازک و باریک را انتخاب کنید زیرا خط چشم های ظریف می تواند چشم های شما را زیباتر نشان دهند و فرم چشم های شما را اصلاح کند. البته فراموش نکنید که تاتوی خط مژه ممکن است چشمانی که گود رفته هستند را کوچکتر از حد طبیعی شهر نشان دهند. پس نتیجه میگیریم که ممکن است تاتوی خط مژه چشمان شما را به حالت دلخواهتان در نیاورد و گزینه مناسبی برای شمال نباشند.

اگر چشمان درشتی دارید:

می‌توانید به راحتی از خط چشم های پهن استفاده کنید در واقع خط چشم‌های پس انتخابی کاملا مناسب برای شما هستند و چشمان شما را بسیار جذاب تر نشان خواهند داد .البته فراموش نکنید که اگر تمایل دارید چشم هایتان کوچکتر از چیزی که هست دیده شود و یا می خواهید که چشم هایتان گردتر از حد طبیعی اش نشان داده شود بهتر است که از تاتو خط مژه ای استفاده کنید که در داخل چشم هایتان کشیده شده باشد. فراموش نکنید که انتخاب پهنا و اندازه تاتوی خط چشم بسیار مهم است و شما باید این انتخاب را به صورتی انجام دهید که خط چشمتان کمتر از حالت عادی و فرم عادی آرایش کردنتان باشد.

و اما درباره مراقبت های بعد از تاتوی خط چشم خانم سمانه مرصعی پیشنهادهایی را به مراجعه کنندگان عزیزش داده است که ما آنها را در این مطلب برای شما عزیزان گردآوری کرده ایم. نکاتی که شما بعد از انجام تاتو خط چشم برای رعایت کنید بسیار پر اهمیت هستند زیرا می تواند به صورت مستقیم بر روی نتیجه کار شما تاثیر بگذارد:

 

اگر چشمانت از حدقه بیرون زده های دارید و می خواهید که فرم چشم هایتان اصلاح شود :

 

  1. در روز اول تا مدت یک هفته بعد از تاتو خط چشم از پماد ویتامین آ چشمی استفاده نمایید .طرز استفاده آن را با پزشک خود چک کنید.
  2. از روز اول به مدت یک هفته پس از انجام تاتو از پماد هیدروکورتیزون که مناسب چشم است استفاده نمایید و طرز استفاده آن را با پزشک متخصص خود چک کنید.
  3. از خاراندن یا کندن زخم های ایجاد شده در محل تاتو به شدت پرهیز نمایید.
  4. از استفاده کردن از استخر و سونا به مدت یک هفته صرف نظر کنید
  5. تا سه روز بعد از انجام تاتو از شستن چشم هایتان خودداری کنید
  6. کمپرس یخ را بر روی پلک ها فراموش نکنید. بهتر است تا ۲۴ ساعت بعد از انجام تاتو کمپرس یخ استفاده کنید اما فراموش نکنید که نباید یخ را به مدت طولانی روی چشم هایتان قرار دهید زیرا این کار ممکن است هم به چشم هایتان آسیب برساند هم باعث به وجود آمدن سردرد های شدید برای شما شود .
  7. واکسن هپاتیت ب پیش از انجام تاتو کردن چشم باعث می شود که احتمال ابتلا به بیماری های مختلف در شما به شدت کاهش یابد
  8. پس از انجام تاتو نیز استفاده کردن از کرمهای آنتی بیوتیک باعث ضدعفونی کردن پوست میشود پس استفاده کردن از آنها را نباید فراموش نکنید
  9. در صورت تابش مستقیم آفتاب حتما از کرم های ضدآفتاب استفاده کنید و فراموش نکنید که بهتر است از قرار گرفتن در زیر نور مستقیم آفتاب خودداری کنید

نویسنده :زهرا افشار