هاشور ابرو چیست؟

هاشور ابرو یکی از مهمترین بخش های زیبایی چهره زنان و مردان است که البته زنان بیشتر به این قسمت از چهره شان توجه می کنند زیرا همه به این باور رسیده اند که ابرو می تواند تاثیر بسیار زیادی بر روی زیبایی چهره شان داشته باشد. معمولا افراد به دنبال پر کردن ابرویشان و ایجاد فرم دلخواه ابروشان هستند. هاشور یکی از روش‌های اجرای طراحی دائم ابرو است که می‌تواند این بخش از چهره را تغییر دهد و یا فرم آن را اصلاح کند که مطمئناً تاثیر مستقیمی بر روی زیبایی افراد خواهد داشت.

هاشور ابرو

در بین تکنیک های رایج برای ترمیم فرم ابرو هاشور ابرو یکی از پرطرفدارترین روش ها است زیرا در این تکنیک شکل ابرو که به صورت تار مو است حفظ می شود و با ایجاد خطای دید برای بیننده قسمت های خالی ابرو را پرتر از چیزی که هست نشان می دهد. خانم سمانه مرصعی که یکی از متخصصین زیبایی در کلینیک سمانه بیوتی است برای  مزایایی را بیان کرده که می‌تواند به شما در انتخاب این روش برای تصحیح فرم ابرویتان کمک کند:

 

 

  1. بعضی از افراد از بیماریی به نام آلوپسی رنج می برند که باعث ریزش موی های بدن از جمله ابرو می‌شود در نتیجه هاشور ابرو از طریق رنگ و شکل مناسب برای بازگرداندن موهای این افراد به حالت طبیعی بسیار کمک کننده است و ریزش ابروی این افراد را پنهان می‌کند.
  2. افرادی که هاشور ابرو را جایگزین ابروهای طبیعی شان می کنند اعتقاد دارند حفظ و مراقبت از ابروهایی که هاشور ابرو دارد بسیار آسان تر از ابروهای طبیعی است  که این خود یکی از مزایای مهم هاشور ابرو به حساب می‌آید.
  3. صرفه‌جویی در زمان از مزایای دیگر هاشور ابرو است. در واقع می‌توان گفت که هنگام آرایش کردن دیگر لازم نیست که زمان زیادی صرف مداد کشیدن و سایه زدن ابرویتان کنید تا شکل ابرویتان به زیبایی دلخواهتان برسد شما با انجام دادن  علاوه بر زیبایی مدت زمان آرایش کردن تان را نیز کوتاه تر می کنید.
  4. طراحی ابرو مطابق با فرم صورت نیز از مزایای دیگر هاشور ابرو است که ممکن است افراد مختلف در آرایش کردن نتوانند آن را ایجاد کنند. بر اساس فرم صورت هر شخص میتوان ابروی کاملا منطبق با چهره و فرم صورت افراد طراحی کرد. اگر ابروها در جای مناسبی از صورت قرار بگیرند و فرم مناسبی داشته باشند میتوانند زیبایی چهره را چندین برابر کنند.
  5. همچنین  ابرو ها می‌توانند به درشت نشان دادن چشم ها و اصلاح فرم بینی نیز کمک کنند که این خود یکی دیگر از مزایای بسیار مهم هاشور ابرو است.

البته هاشور ابرو در کنار همه مزایایی که دارد عوارضی نیز دارد که خانم مرصعی به آنها نیز اشاره کرده است و عوارض  را نیز نادیده نگرفته است: برای مثال درد یکی از معایب هاشور ابرو است. از آنجایی که پوست در ناحیه هاشور ابرو بسیار ظریف است  معمولا کسانی که اقدام به هاشور ابرو یا میکروبلیدینگ ابرو میکنند معترفند که هاشور ابرو عملی دردناک است .

هاشور ابرو

 

یکی دیگر از معایب این کار تغییر مد نیز است برای مثال مدل ابرویی که شما امروز انتخاب می‌کنید ممکن است کاملاً مطابق با مد روز باشد اما با تغییر مد ممکن است ابروی شما کاملاً قدیمی به نظر برسد برای مثال چند دهه پیش ابروهای کاملا مرتب و با خطوط کاملا تمیز مد بود اما امروزه ابروهای پهن و طبیعی تر مد است .ایجاد تورم حس خارش و سوزش و همچنین درد از مهمترین عوارض هاشور است.

انجام  بدون رعایت اصول بهداشتی می‌تواند خطر ابتلا به بیماری‌هایی مانند هپاتیت، ایدز و بیماری‌های عفونی را برای افراد به دنبال داشته باشد که درمان آنها کاری غیر ممکن و یا بسیار دشوار است. علاوه بر تورم و احساس خارش و سوزش ایجاد ضایعات برجسته ریز و درشت در محلی که رنگهای هاشور تزریق میشود نیز یکی از پیامدهای هاشور ابرو است که می تواند علت مراجعه بعدی افراد به مراکز زیبایی باشد. عفونت و حساسیت نیز یکی دیگر از عوارض هاشور ابرو است که ممکن است برای برخی از بانوان پیش بیاید.

پس از انجام  برخی از خانم‌ها دچار مشکلی به نام زخم پف کرده یا کلوئید می‌شود. افرادی که پوست حساسی دارند یا سابقه عفونت‌های پوستی دارند نمی‌توانند گزینه مناسبی برای هاشور ابرو باشد. در برخی از موارد ممکن است که پس از گذشت چندین ماه یا حتی چندین سال از تزریق رنگ  بدن شروع به واکنش دادن بر ضد رنگدانه های تزریق شده به زیر پوست کند که در اصطلاح پزشکی به آن راکسیون گفته می شود که این مورد هم یکی دیگر از علل مراجعات بعدی افراد به کلینیک های زیبایی و تخصصی است.

تتو کردن روشی است که قبل از  برای پر تر نشان دادن ابرو و پر کردن قسمت های خالی ابرو استفاده میشد این در حالی است که روش تاتوی ابرو حالتی پوینتی و یا نقطه ای با پر کردن پوست زیر ابرو دارد که این موضوع می تواند خود باعث این باشد که افراد پس از انجام دادن تاتو ابرو از انجام آن پشیمان شوند زیرا آن از حالت طبیعی خارج می شود و در واقع حالتی مصنوعی و غیر طبیعی به خود می‌گیرد که هر کسی با دیدن آن ابرو ها متوجه می شود که آن فرد تاتوی ابرو انجام داده است در صورتیکه هاشور ابرو چنین نیست و افرادی که  انجام میدهند معمولاً ابروهایی به شکل طبیعی دارند.

 

کلینیک سمانه بیوتی یکی از بهترین کلینیک ها برای انجام عمل های زیبایی است که امروزه در بین جوانان ها و بخصوص خانم ها و رواج بسیار زیادی پیدا کرده است. این مرکز زیر نظر متخصص زیبایی ،سمانه مرصعی ،مشغول به فعالیت است و یکی از بهترین کلینیک های زیبایی به حساب می آید که شما می توانید با تماس گرفتن با آن و کسب اطلاعات بیشتر در زمینه های مختلف زیبایی به انجام اعمال زیبایی که به آن علاقه دارید بپردازید.