هاشور یا تتو خط چشم چیست و چه کاربردی دارد؟

به زبان ساده تاتو یا هاشور خط چشم به خطی نازک گفته می شود که در بالا ی مژه ها طراحی می شود و با توجه به سلیقه افراد در مدل های مختلف تغییر میکند که باعث بخشیدن زیبایی دائمی به چشم های شما می شود. این نوع تاتو در ابتدا برای کسانی که چشم های افتاده، خسته یا بی حالی داشتند طراحی شده بود اما امروزه برای همه ی افراد مورد استفاده قرار می گیرد.

هاشور یا تتو خط چشم چیست و چه کاربردی دارد؟

 

تنها با ایجاد کردن تغییراتی کوچک در جای جای چشمان تفاوت هایی بزرگ در فرم و شکل آن ها صورت می گیرد برای مثال ایجاد یک فاصله كوچک و ریز بین دو  خط تتو در گوشه چشم، آن را درشت تر نشان می‌ دهد پس انجام تتو ،روش و کسی که آن را انجام می دهد هم بسیار همه و تاثیر گذار است. البته این روش تنها یک بار انجام نمیشود چون کافی نیست و ماندگاری همیشگی ندارد.

این روش نیاز به ترمیم دارد و معمولا نیاز به حداقل یک جلسه ترمیم برای همه وجود دارد که بین 14 تا 30 روز بعد از انجام و فیکس شدن تتو اولیه انجام می گیرد. البته در صورت رعایت کردن مراقبت های پس از هاشور این هاشور ها ی خط چشم و خط مژه معمولا تا آخر عمر باقی می مانند و ممکن است بعد از چند سال تنها کمی کمرنگ تر شوند و نیاز به ترمیم مجدد پیدا کنند.

 

از آن جایی که چشم ناحیه حساسی است اگر تاتو کار شما حرفه ای نباشد و از دستگاه های جدید و مواد بی حسی مناسب استفاده نکند شما درد زیادی را حس خواهید کرد ولی اگر تاتو کاری که شما برای انجام هاشور ها ی خط چشم و خط مژه  برای خود در نظر می گیرید در کار خود حرفه ای باشد و از دستگاه های جدید و مواد بی حسی مناسب و با کیفیت استفاده کند شما درد چندانی حس نخواهید کرد و با عوارض ناگوار هاشور یا تتو خط چشم مانند عفونت و ایجاد التهاب هم مواجه نخواهید شد پس اتخاب یک تتو کار و مرککز زیبایی مناسب بسیار اهمیت دارد. ما به شما مرکز زیبایی سمانه بیوتی را پیشنهاد می کنیم که یکی از بهترین مراکز در زمینه زیبایی است. در کل ما انجام این روش را به کسانی که چشمان بسیار حساسی دارند توصیه نمی کنیم.

اقدامات لازم برای کاهش درد و قبل از تتو خط چشم :

 • اگر جزو کسانی هستید که از انجام تاتو خط چشم و خط مژه می ترسید یا دارای پوست بسیار حساسی هستید ما به شما پیشنهاد می کنیم که نیم ساعت قبل از انجام تتو نصف قرص آلپرازولام (Alprazolam) یا هر قرص آرام بخش دیگری را  مصرف نمایید.
 • قبل از ورود به کلینیک برای انجام تتو حتما یک نوشیدنی یا یک خوارکی قندی مثل شکلات یا انواع آبمیوه های قند دار را میل کنید تا فشارتان نیفتد و بتوانید با آرامش به انجام این عمل بپردازید البته که انجام هاشور خط چشم و خط مژه آن قدر ها هم که فکر می کنید ترسناک و دردناک نیست.

اقدامات لازم برای کاهش درد و قبل از تتو خط چشم

اقداماتی که باید قبل از انجام تتو خط چشم و تتو خط مژه  انجام دهید تا نتیجه ی مناسبی داشته باشید:

 • چند ساعت قبل از انجام تتو خط چشم و خط مژه سعی کنید از مواد کافئین دار مانند چای یا قهوه پرهیز کنید.
 • قبل از انجام تتو خط چشم و خط مژه اصلا دربرابر تابش اشعه uv (اشعه ماوراء بنفش)قرار نگیرید.(اشعه uv اشعه ای است که برای برنزه کردن پوست استفاده می شود )
 • قبل از انجام تتو خط چشم و خط مژه ، به هیچ عنوان لایه برداری و میکرودرم پوست خود را انجام ندهید .
 • از استفاده کردن داروهای محرک پوستی به طور جدی خود داری کنید .
 • در صورتی که سابقه حساسیت پوستی یا سایر حساسیت ها را دارید قبل از جلسه انجام تتو خط چشم و خط مژه بهتر است از قرص ستیریزین (Cetirizine) استفاده نمایید. ( زیرا این قرص ضد حساسیت می باشد. )

مراقبت هایی که باید بعد از انجام تتو خط چشم و تتو خط مژه داشته باشید :

 • تا 3 روز پس از انجام تتو خط چشم و تتو خط مژه از شستن چشم ها ی خود جدا پرهیز کنید .

 

 • به مدت 24 ساعت از کمپرس یخ بر روی پلک ها یتان استفاده کنید .بهتر است برای انجام این یخ را داخل یک پلاستیک قرار دهید و آن را روی پلک های خود قرار دهید. سعی کنید ( توجه: یخ را برای مدت طولانی روی چشم های خود قرار ندهید زیرا این کار باعث چشم درد و سر درد شدید می شود. )

 

مراقبت هایی که باید بعد از انجام تتو خط چشم و تتو خط مژه داشته باشید

 

 • از اولین روز به مدت یک هفته بعد از انجام تتو خط چشم و تتو خط مژه از پماد ویتامین آ مخصوص چشم استفاده کنید ( روزی 3 بار و با استفاده کردن از گوش پاک کن تمیز روی چشم های خود بمالید(با پزشکتان مشورت کنید). )
 • از روز اول تا یک هفته پس از انجام تتو خط چشم و تتو خط مژه  از پماد هیدروکورتیزون مخصوص چشم استفاده نمایید ( روزی یک بار با استفاده از گوش پاک کن روی چشم ها بمالید( با پزشک خود کشورت کنید.) )
 • از خاراندن و کندن زخم های ایجاد شده در محل تتو خط چشم و تتو خط مژه جدا پرهیز کنید زیرا این کار زخم های بدی به جا می گذارد و ممکن است باعث آسیب به چشم شود .
 • به مدت یک هفته از رفتن به سونا و استخر و جکوزی صرف نظر کنید .

مرکز تخصصی زیبایی و تتو و میکروپیگمنتیشن “سمانه مرصعی” زیر نظر پزشک های متخصص آماده ارائه انواع خدمات تاتو ابرو ، هاشور ابرو ، سایه ابرو،خط چشم ، خط مژه ، خط لب ، رژلب و… به روش های مختلف با کیفیت عالی و درجه یک در تهران (خیابان جمهوری ) است . شما می توانید برای مشاهده نمونه کارهای بیشتر تتو خط چشم و خط مژه با مرکز زیبایی سمانه بیوتی تماس بگیرید. همکاران ما با روی باز آماده خدمت رسانی به شما مراجعه کنندگان عزیز هستند.