آموزش میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن

آموزش میکروبلیدینگ حرفه ای از زیر مجموعه های رشته آرایش دائم یا تاتو است که در این روش هنرجو آرایش دائم میکرو ابرو را به صورت حرفه ای می آموزد. این حرفه می‌تواند هم برای زیبایی چهره و هم برای افرادی که دچار ریزش ابرو هستند استفاده شود و برای تمامی طیف ‌های مختلف این افراد می‌تواند راه حلی مناسب باشد. در نتیجه می تواند طیف بیشتری از مشتریان را شامل شود. میکروبلیدینگ یک روش کم درد است که نسبتا سریع انجام می شود و برای آرایش دائم ابرو استفاده می شود و همچنین جایگزین مناسبی برای مداد ابرو است.

 

هاشور ابرو را به دو روش انجام می دهند که میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ این دو روش هستند.

به هاشور ابرو با روش میکروپیگمنتیشن در اصطلاح عامیانه میکروپیگمنتیشن ابرو گفته می شود که به معنی هاشور زدن ابرو با دستگاه میکروپیگمنتیشن است که به صورت تخصصی در کلینیک سمانه بیوتی انجام میشود و ابرها به شکل کاملاً طبیعی طراحی و اجرا می شوند. جالب است بدانید که میکروپیگمنتیشن تنها برای طراحی و اصلاح فرم ابرو استفاده نمی شود بلکه از مهمترین کاربردهای آن نه تنها ابرو بلکه میکروپیگمنتیشن لب، چشم ،موی سر، مژه و … است.

روش میکروبلیدینگ ابرو چگونه انجام می شود؟

آموزش میکروبلیدینگ در این روش از ابزاری قلم مانند که در آن از ۱۰ الی ۱۲ تیغه ی ریز استفاده شده است بهره می گیریم. با حرکت این ابزار بر روی پوست برش های بسیار نازکی بر روی سطح پوست ایجاد می کنیم و رنگدانه ها را به لایه اپیدرم پوست وارد می کنیم.

در نهایت تمامی این فرایندها منجر به تکمیل کار مطابق با ابروهای طبیعی فرد میشود یعنی خطوطی که کشیده می شوند شبیه به تارهای موی ابرویی طبیعی هستند در نتیجه چهره مصنوعی ایجاد نمیکنند. حجیم و سه بعدی نشان داده شدن ابروها کاملا بستگی به نوع حرکت دست، نحوه ایجاد خطوط و حرفه ای بودن فردی که عمل میکروبلیدینگ را انجام می دهد دارد. هرچه ابرو حجیم تر باشد و حالت سه بعدی خود را بیشتر حفظ کند ظاهر فرد را جذاب تر می کند.

شاید برایتان سوال باشد که میکروبلیدینگ با تتو چه فرقی دارد؟

درباره این موضوع می‌توان گفت که تتو و میکروبلیدینگ در عمق های مختلفی از پوست نفوذ می کنند یعنی رنگدانه ها در لایه های مختفی از پوست قرار می‌گیرد. روش تاتو با میکروبلیدینگ متفاوت است اما در کل میکروبلیدینگ جزوه روش های آرایشی دائم است که به اصطلاح به آن تاتو نیز گفته می‌شود یعنی یکی از زیرمجموعه‌های آن است. ابزار مورد استفاده در میکروبلیدینگ با استفاده از فشار دست و کاملاً به صورت مکانیکی عمل می کند و رنگدانه ها را به پوست وارد می کند در صورتی که در روش تاتو دستگاه الکتریکی است و ارتعاشاتی دارد .

یکی دیگر از تفاوت‌های میکروبلیدینگ و تاتو این است که تتو ماندگاری بسیار بیشتری نسبت به میکروبلیدینگ دارد همچنین رنگهایی که به پوست بدن تزریق می‌شوند در تاتو در عمق بیشتری از پوست قرار می‌گیرند در صورتی که در روش میکروبلیدینگ رنگ ها سطحی قرار می گیرند و شاید این یکی از دلایلی باشد که ماندگاری میکروبلیدینگ نسبت تتو کمتر است.همچنین تفاوت میکروبلیدینگ با میکروپیگمنتیشن در تزریق رنگدانه ها است و دستگاه های مورد استفاده در این دو روش نیز با یکدیگر تفاوت دارد.

در روش میکروبلیدینگ رنگدانه ها در لایه های بالاتر از سطح پوست قرار می گیرند و ابزار آن با میکروپیگمنتیشن متفاوت است. همچنین سرعت انجام میکروبلیدینگ نیز با میکروپیگمنتیشن متفاوت است. همچنین مزایای نسبی این روش در مقایسه با تاتو بیشتر است. این دوره های آموزشی دوره هایی هستند که هنرجویان زیادی تمایل به شرکت در آنها دارند و جزو پر درخواست ترین و پرطرفدارترین رشته های آرایشی و زیبایی هستند.

بهترین مرکز میکروبلیدینگ در تهران

همانطور که قبلاً اشاره کردیم این روش از انواع آرایش های دائمی است در نتیجه به صورت کاملا مستقیم با سلامت افراد ارتباط دارد پس هر کدام از هنرجویان موظف هستند که برای انجام میکروبلیدینگ و دریافت مدرک معتبر خود از سازمان فنی و حرفه ای کشوری اهتمام کامل رابورزند و تمامی تلاش خود را بکنند که تمامی نکاتی که کار آنها را به صورت حرفه ای از سایرین متمایز می کند آموزش ببینند.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی از هزینه های دوره های جاری میکروبلیدینگ با مرکز زیبایی سمانه بیوتی و خانم سمانه مرصعی در ارتباط باشید. ما یادگیری کامل و حرفه ای شما هنرجویان عزیز را تضمین می کنیم .

آموزش میکروبلیدینگ

سرفصل هایی که در دوره‌های آموزشی میکروبلیدینگ به هنرجویان تدریس می شود شامل :

آشنایی با آناتومی صورت و رنگ شناسی، بهداشت، رعایت بهداشت فردی، عوامل ایجاد بیماری و عوارض میکروبلیدینگ همچنین نحوه ترسیم ابرو ها پیش از میکروبلیدینگ ،طراحی ،قرینه سازی ابرو و… اصول بهداشتی پس از انجام میکروبلیدینگ و نکاتی درباره بایدها و نبایدهای قبل و بعد از انجام عمل میکروبلیدینگ، نحوه استفاده کردن از ابزار میکروبلیدینگ، حرکت صحیح دست ها و میزان مناسب برای کشیدن پوست پیشانیاین ها سر فصل هایی است که هنرجویان در یک دوره کامل میکروبلیدینگ آن ها را سپری می کنند.

دوره‌های مبتدی آموزش میکروبلیدینگ:

هنرجویان زیر نظر مربی فنی حرفه ای مواردی را که لازم است با آن به صورت تئوری و عملی آشنایی پیدا کنند آموزش می بینند. نحوه برگزاری این کلاس ها به صورتی است که قوانین فنی و حرفه ای برای ما در نظر گرفته است. در واقع طبق قوانین فنی و حرفه ای تعداد نفرات کلاس در گردهمایی های گروهی از ۵ الی ۱۵ نفر متغیر است و همچنین در کلاس‌های خصوصی بین ۱ تا ۳ نفر و در کلاس های نیمه خصوصی بین ۳ تا ۵ نفر شرکت کننده حضور دارند.

 

شما بعد از گذراندن این دوره ها زیر نظر یکی از بهترین متخصصان زیبایی سمانه مرصعی می توانید به طور کامل با نحوه استفاده از تیغه های بلید آشنا شوید همچنین حرکات مناسب دست و نحوه ترسیم اولیه ابرو یا خط لب و خط چشم را آموزش ببینید و همچنین انتخاب رنگدانه‌های مناسب و رنگ شناسی حرفه ای یکی دیگر از مهارت هایی است که در این دوره‌ها به شما آموزش داده می شود. شما بلافاصله بعد از فراگیری نحوه انجام میکروبلیدینگ در کلینیک سمانه بیوتی می توانید شروع به کار در مراکز زیبایی مختلف کنید.

 

دوره‌های مبتدی آموزش میکروبلیدینگ:

 

آموزش میکروبلیدینگ پیشنهادی که ما برای شما داریم این است که مدرک خود را از سازمان فنی و حرفه ای کشوری دریافت نمایید زیرا میکروبلیدینگ به صورت مستقیم با سلامت افراد ارتباط دارد در نتیجه شما باید آموزش خود را در یک مرکز معتبر ببینید و مدرک خود را از از مرکز معتبر دریافت کنید و یا مدرک فنی حرفه ای دریافت نمایید. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و آشنایی با روز و ساعت جلسات برگزاری کلاس ها و هم چنین شهریه آنها و پاسخ پرسش های تان با ما در ارتباط باشید.

جهت مشاوره رایگان همین الان با ما تماس بگیرید 09129517121

 

 آموزش میکروبلیدینگ

 

همانطور که می‌دانید میکروبلیدینگ از جمله روش‌های پرطرفدار زیبایی صورت است. علت این استقبال را می‌توان در مزایای این متد دانست. مزایایی همچون زیبا نمودن ابرو، چشم و لب، از بین بردن ایرادات آنها و موقتی بودن آن دانست. طبیعی است با افزایش مراجعه کنندگان برای انجام میکروبلیدینگ مراکز بیشتری سعی در تربیت و آموزش میکروکار ماهر دارند. آموزش میکروبلیدینگ باید در مراکز معتبر و با مجوز رسمی فنی و حرفه‌ای انجام گیرد.

میکروبلیدینگ

میکروبلیدینگ آرایش موقت صورت است و از مزایای بسیار مهم آن موقتی بودن آن است. این مزیت این امکان را برای شما فراهم می‌آورد که بتوانید همیشه طبق مد روز رفتار کنید. ماندگاری این متد بین 6 ماه تا یک سال متغیر است.

 آموزش میکروبلیدینگ

 

به همین دلیل هر زمان که احساس نیاز کردید می‌توانید هاشورهای ترسیم شده را پاک کرده و طراحی جدیدی را انتخاب کنید. در این روش میکرو کار به کمک یک قلم میکروبلیدینگ و سوزن مناسب خراش‌هایی روی پوست شما ایجاد می‌کند و رنگ را به پوست القا می‌کند. این رنگ‌ها باید دقیقا بین لایه‌ی اول و دوم پوست تزریق می‌شود. مهارت دست میکرو کار در القای درست رنگ‌ها بسیار اهمیت دارد. از طرفی انتخاب درست رنگ‌ها با توجه به رنگ پوست مراجعه کننده نیز مهرت و دانش نیاز دارد. اصولا بین فرم ابرو و خط چشم و فرم صورت تناسبی وجود دارد که در صورت رعایت نکردن این تناسب، شاید ابرو خط چشم بسیار زیبایی ترسیم شده است، اما صورت فرد مراجعه کنند زیبا نشده و صورت او تناسب ندارد. تمام این نکات را می‌توانید در دوره‌های آموزش میکروبلیدینگ در کرج فرا گیرید.

میکرو کار

 آموزش میکروبلیدینگ

 

میکرو کار فردی است که در دوره‌های آموزش میکروبلیدینگ شرکت کرده و بعد از گزراندن دوره‌های تئوری و عملی موفق به دریافت مدرک معتبر شده است. در جلسات تئوری آموزش میکروبلیدینگ به میکرو کار درباره انواع فرم صورت، انواع ابرو، انواع چشم و خط چشم، رنگ‌های مورد استفاده در لب و … آشنا می‌شود. دانستن و به کار بستن این نکات در انتخاب درست و به جای فرم ابرو و خط چشم بسیار تاثیر دارد. در جلسات عملی به میکرو کار آموزش داده می‌شود که به چه نحوی طراحی‌ها را با هم قرینه نموده و از نسبت‌های طلایی صورت برای ایجاد تناسب در بین اعضای صورت استفاده کند.  اینکه چگونه قلم را در دست گرفته و سوزن مناسب با پوست را انتخاب نماید از دیگر آموزش‌های عملی است که در این دوره‌ها آموزش داده می‌شود. نحوه دقیق کشیدن هاشورها و القای رنگ درست بین لایه اپیدرم و درم پوست از دیگر نکاتی است که به صورت دقیق به میکرو کار آموزش داده می‌شود. مهارت یافتن در این مرحله بسیار اهمیت دارد چرا که در صورت فشار بیش از اندازه دست بافت پوست آسیب می‌بیند و در صورت فشار حداقلی ماندگاری میکروبلیدینگ کاهش می‌یابد.

آنچه در آموزش میکروبلیدینگ می‌آموزید

همانطور که می‌دانید میکروبلیدینگ  متدی بسیار گسترده است. در دوره‌های آموزش میکروبلیدینگ باید میکروبلیدینگ ابرو، چشم و لب را به صورت کامل آموزش دهند. آموزش نکات تئوری و عملی به صورت مجزا انجام می‌گیرد. اما به صورت کلی آموزش‌ها را در سرتیترهای آموزشی زیر می‌توانید دنبال کنید.

آنچه در آموزش میکروبلیدینگ می‌آموزید

 

  • میکروبلیدینگ ابرو
  • میکروبلیدینگ چشم
  • میکروبلیدینگ لب
  • نحوه قرینه سازی
  • نحوه کشیدن هاشورها و استفاده از قلم

مشاهده می‌فرمایید که تنوع قابلیت‌های میکروبلیدینگ آموزش آن را نیز پیچیده‌تر نموده است. از طرفی باید اعتراف نمود که بیشتر تکنیک‌های میکروبلیدینگ برای ابرو، لب و چشم یکسان است و فقط وجه تمایز آنهاست که باید به طور مجزا آموزش داده شود. داشتن یک استاد دلسوز و ماهر در امر میکروبلیدینگ می تواند به شما در آموزش بهتر و عملی‌تر نکات کمک کند. این فرد با آموزش جزئیات و انتقال تجربیات خود، می‌تواند شما را یک قدم جلوتر ببرد.

میکروبلیدینگ ابرو

آنچه در آموزش میکروبلیدینگ می‌آموزید

اولین انتخاب برای تغییر چهره و صورت، تغییرات و اصلاح فرم ابرو است. بیشترین میکروبلیدینگ انجام شده در مراکز میکروبلیدینگ، میکروبلیدینگ ابرو است. در دوره‌های آموزش میکروبلیدینگ ابتدا به شما آموزش داده می‌شود که برای چه افرادی نباید از میکروبلیدینگ استفاده شود. سپس نحوه استفاده از پمادهای بی حسی برای ایجاد بی حسی موضعی در ابرو آموزش داده می‌شود. از آنجایی که انتخاب نوع فرم ابرو به عهده مشتری است ابتدا باید بر سرم فرم ابروی مناسب برای صورت مشتری صحبت کنید و به نتیجه برسید. بعد از بی حسی و انتخاب فرم ابروی مورد نظر مشتری نوبت به طراحی ابرو و قرینه نمودن آنها می‌رسد. بعد از طراحی گرفتن نظر مثبت مشتری باید رنگ‌ها با مکملشان ترکیب شود و سوزن مناسب برای صورت فرد انتخاب شود. در دوره‌های آموزش میکروبلیدینگ کشیدن هاشورها باید با میزان ضخامت ابروی مراجعه کننده هماهنگ باشد و در ضمن طبق خط رویش موهای ابرو کشیده شوند. طبیعی بودن خطوط هاشور اهمیت زیادی دارد و از اصول میکروبلیدینگ است. در انتهای کشیدن هاشورها شوک رنگ داده می‌شود و کار میکرو کار پایان می‌یابد. در انتها برای 30 تا 40 روز آینده قرار ملاقات دوم و جلسه ترمیم هماهنگ می شود.

میکروبلیدینگ چشم

میکروبلیدینگ چشم

میکروبلیدینگ چشم به دو صورت کشیدن خط چشم و ترسیم بن مژه انجام می‌شود. چشم ناحیه‌ی حساسی از صورت است و در هنگام انجام بی حسی باید دقت کافی داشته باشید تا به چشم آسیبی وارد نشود. در دوره های آموزش میکروبلیدینگ به میکرو کار آموزش داده می‌شود که در میکروبلیدینگ خط چشم از تناسب بین چشم و پلک استفاده نماید و خط چشمی زیبا طراحی کند. کشیدن خط چشم زیبا و قرینه که همزمان چشم‌ها را زیباتر می‌نماید، از کارهایی است که یک میکروکار ماهر می‌تواند انجام دهد. بن مژه نیز خطی است که زیر مژه‌ها ترسیم می‌شود و مژه‌ها را پر پشت‌تر نشان می‌دهد. در میکروبلیدینگ خط چشم و بن مژه بعد بی حس شدن پلک‌ها نوبت به انتخاب فرم خط چشم و طراحی آن است. میکرو کار خط چشم‌ها را روی چشم‌ها طراحی می‌کند و تاییدیه‌ آن را مشتری دریافت می‌کند. سپس با انتخاب سوزن مناسب رنگ‌دانه‌های مشکی رنگ و در صورت تمایل مشتری رنگی را در چشم تاتو می‌نماید.

میکروبلیدینگ لب

در دوره‌های آموزش میکروبلیدینگ درباره نحوه آموزش میکروبلید لب نیز نکات مهمی وجود دارد که میکرو کار باید آنها را فرا گیرد. لب نیز ناحیه حساسی از صورت است و در صورت عدم بی حسی مناسب درد زیادی را به مشتری تحمیل می‌کند. در زمان آموزش نحوه میکروبلیدینگ لب نحوه ترکیب رنگ‌ها اهمیت زیادی دارد. زیرا با ساختن رنگ مورد نظر مشتری می‌تواند او را زیباتر نموده و رضایتش را بدست آورید. نحوه حجیم سازی لب‌ها به کمک میکروبلیدینگ از دیگر تکنیک‌هایی است که در دوره‌ی آموزش میکروبلیدینگ به میکرو کار آموزش داده می‌شود. بعد از بی حس شدن لب‌ها و انتخاب رنگ نوبت به انتخاب سوزن مناسب برای لب و ترزیق رنگ در لایه‌های پوست می‌رسد. بعد اتمام میکروبلیدینگ لب، میکرو کار باید توصیه‌های لازم را به مشتری یادآور شود تا ماندگاری رنگ لب‌ها افزایش یابد.

میکروبلیدینگ لب

نحوه قرینه سازی

قرینه سازی را می‌توان از قسمت‌های عملی  میکروبلیدینگ دانست. در قرینه سازی باید از ابزار اندازه‌گیری استفاده نمایید. نحوه‌ی استفاده از این ابزار در دوره‌های  میکروبلیدینگ آموزش داده می‌شود. در ضمن استفاده از ابزار باید بدانید که به شکلی نسبت‌های طلایی صورت را رعایت کنید تا ابرویی متناسب با صورت طراحی شود.

 

نحوه قرینه سازی

 

این نسبت‌های طلایی در همه صورت‌ها وجود دارد و در صورت عدم رعایت آنها نه تنها ابرها قرینه نخواهد شد بلکه صورت نیز زیبایی خود را از دست خواهد داد. بهتر است نسبت‌های طلایی و نحوه رعایت آنها را به دقت فرا بگیرید. ابزاری مانند خط کش ژله‌ای، خط کش دیوایدر، شابلون و … به کمک شما می‌آیند تا بتوانید به شکل بهتری ابروها را قرینه نمایید.

نحوه کار با قلم میکروبلیدینگ

نحوه در دست گرفتن قلم و فشاری که با دست به سوزن وارد می‌شود نکته کلیدی در میکروبلیدینگ است. این متد دستی اجرا می‌شود و نیاز به مهارت زیاد و دقت فراوان میکرو کار دارد. با اینکه میزان فشاری که باید با دست به پوست وارد شود در دوره‌های آموزش میکروبلیدینگ آموزش داده می‌شود، اما این میکرو کار است که با تمرین زیاد روی پوست مصنوعی  می‌تواند مهارت کافی برای این کار را بدست بیاورد.

نحوه کار با قلم میکروبلیدینگ

 

در صورتی که میکرو کار مهارت کافی نداشته باشد و میزان کمی فشار به پوست وارد کند رنگ‌ها در لایه اصلی قرار نگرفته و در مدت زمان کوتاهی زیبایی خود را از دست خواهد داد. در صورتی که میکروکار فشار زیادی به پوست وارد کند طبیعتا به بافت‌های پوست آسیب وارد می‌شود و ممکن است زمان بیشتری برای بهبود زخم‌ها نیاز باشد. از طرفی امکان ابتلا به عفونت نیز افزایش می‌یابد.

مراکز آموزش میکروبلیدینگ

بهتر است مرکز آموزش میکروبلیدینگی را انتخاب کنید که تمام نکات را به شما آموزش دهد. استادی که برای آموزش استخدام شده است باید مهارت‌های کفی برای انجام و تدریس میکروبلیدینگ را داشته باشد. مهارت استاد را از نمونه کارهای او می‌توانید متوجه شوید. خوشبختانه امروزه اکثر میکرو کاران نمونه‌ کارهای خود را در فضای مجازی به اشتراک می‌گذارند و این کمک می‌کند تا بتوانید بهترین میکروبلیدینگ کار در تهران  را انتخاب نمایید.

مراکز آموزش میکروبلیدینگ

یک مرکز آموزش میکروبلیدینگ خوب فضای آرام و بدون تنش را برای شما فراهم می‌کند و با قبول تعداد کمی متقاضی در هر نوبت اجازه تمرین در محیطی آرام را به شما می‌دهد. دریافت قیمت مناسب بابت آموزش نیز بسیار اهمیت دارد و نباید گول تبلیغات آموزش میکروبلیدینگ ارزان قیمت را بخورید، چون ممکن است در این دوره‌ها همه موارد میکروبلیدینگ را به شما آموزش ندهند.