پاک کردن تاتو

امروزه علاقه مردم نسبت به گذشته به انجام تاتو در قسمت های مختلف بدن افزایش یافته است. همین موضوع باعث شده است که پاک کردن تاتو و خالکوبی نیز رواج پیدا کند. در این مقاله می‌خواهیم برایتان از پاک کردن تاتو و مرکز تاتو در تهران و خالکوبی برایتان بگوییم. سمانه مرصعی یکی از متخصصین پاک کردن تاتو که در مرکز زیبایی سمانه بیوتی مشغول به فعالیت است درباره تتو چنین می گوید:

تغییر رنگ پوست ناشی از قرار گرفتن مواد رنگی با منشاء خارجی در زیر پوست را تتو یا خالکوبی می گویند. افراد به دلایل گوناگون تمایل به انجام خالکوبی دارند، برخی با تجویز پزشک و برای اصلاح شکل ناخوشایند جای‌زخم یا مواردی شبیه به آن در برخی از نقاط بدن تاتو را انجام می دهند. برخی نیز برای خط لب و خط ابرو اقدام به تتو کردن میکنند. بعضی از افراد هم به صورت تفریحی و به شکل نقاشی بر روی پوستشان به انجام این کار دست میزنند.

انجام خالکوبی با روش های مختلفی صورت می‌گیرد در نتیجه تکنیک‌های پاک‌کردن‌تاتو نیز متناسب با هر روش اجرا می شود. خانم سمانه مرصعی به بیماران خود گوشزد می کند که برای داشتن یک تتو خوب و باکیفیت لزوما باید به یک متخصص پوست در مرکز زیبایی معتبر مانند سمانه بیوتی مراجعه کنند تا هم از روش های درمانی مناسب و هم از مراقبت های ویژه بهره مند شوند. بهتر است به جای گوش دادن به نصیحت های افراد معمولی و دوستان و آشنایان با یک پزشک متخصص در این زمینه مشورت کنید و سوال های خود را از او بپرسید.

پاک کردن تاتو

 

افراد به چند دلیل ممکن است که از تتو و خالکوبی که انجام داده‌اند پشیمان شوند و در نتیجه به دنبال پاک کردن یا حذف کردن آن تاتو یا خالکوبی از روی پوست شان باشد این مشکل می تواند به دلایل مختلفی به وجود بیاید برای مثال عدم تطابق طرح خالکوبی شده با طرح ایده آل شخص یکی از علل پشیمانی بعد از انجام تاتو است. در بعضی از مواقع افراد واکنش های آلرژیک یا حساسیتی به رنگ های استفاده شده ی تاتو می دهند که در این صورت لازم می‌شود که رنگ‌های وارد شده به پوست هر چه سریعتر از داخل پوست خارج شوند.

علت دیگری که ممکن است پشیمانی بعد از انجام تاتو را به بار بیاورد برای مردان و زنانی است که به دلیل قوانین موجود در سازمانهای استخدامی مجبور به پاک کردن خالکوبی از روی بدن شان می شوند. اما سوالی که برای این گونه افراد به وجود می آید این است که چه راههایی برای پاک کردن تتوی خالکوبی وجود دارد و از بین متدهایی که ارائه می شود کدام یک بهتر است.

در ادامه می خواهیم شما را با روش های مختلفی برای پاک کردن تتو و خالکوبی آشنا کنیم:

  1. اولین روش ، روشی مشابه جراحی است که همان برداشتن محل خالکوبی و بخیه زدن آن محل است.
  2. درمابرژن مکانیکی یکی دیگر از روش هایی است که برای پاک کردن خالکوبی یا تاتو از آن استفاده می شود.  در این روش با تراشیدن محل خالکوبی شده بخش مورد نظر پوست از رنگ تهی می شود.
  3. میکرودرم ابریژن یکی دیگر از روش های پاک کردن تاتو و خالکوبی است که توسط میکروکریستال های اسید آلومینیوم اجرا می شود. در این روش با تراشیدن سطحی از پوست میتوان رنگ ها را از پوست خارج کرد که البته این روش فقط برای خالکوبی های سطحی که عمیق نیستند و به عمیق پوست نفوذ نکرده‌اند استفاده می شود.
  4. در برخی از کلینیک های زیبایی دیده شده است که از یک خمیر خاص برای خارج کردن رنگ های شیمیایی از بدن استفاده می کنند. در این روش خمیر را بر روی محل خالکوبی قرار می دهند و پس از چند دقیقه پوست به طور سطحی سوراخ سوراخ می شود سپس مجددا عمل مالیدن خمیر را بر روی پوست انجام میدهند که با ایجاد التهاب، رنگ از پوست خارج می شود.
  5. سرما درمانی یکی دیگر از روش های پاک کردن تاتو و خالکوبی است که توسط نیتروژن مایع در محل خالکوبی انجام می‌شود. البته این روش با تاول همراه است. برخی از این روش ها باعث به وجود آمدن جوش های ملتهب یا تاول هایی بر روی پوست می شود و در نتیجه می تواند زیبایی شما را تحت الشعاع قرار بدهد. در این زمینه که کدام روش می تواند روش مناسب برای از بین بردن تاتو و خالکوبی باشد دکتر سمانه مرصعی نکاتی را درباره پاک کردن تاتو و خالکوبی گوشزد کرده اند.پاک کردن تاتو

 

یکی از مهم‌ترین آن نکات این است که تمامی افرادی که تمایل به پاک کردن تتو و خالکوبی از روی بدنشان دارند نباید فراموش کنند که تکرار جلسات می تواند نتیجه خوبی را به آنها بدهد و در غیر این صورت ممکن است بیمار نه تنها نتیجه خوبی نگیرد بلکه با اصرار کردن و پافشاری بر روی پاک کردن تتویش در یک جلسه منجر به باقی گذاشتن زخم و اسکار بر روی پوستش شوند. همچنین این موضوع می‌تواند نتیجه ناخوشایندی بر روی زیبایشان نیز داشته باشد.

سمانه مرصعی اعتقاد دارد که لیزر درمانی یکی از بهترین و تاثیر گذار ترین روش برای پاک کردن تاتو است اما حتی این نوع لیزرها نیز گاهی تا ۱۰ جلسه باید تکرار شوند تا خالکوبی یا تاتو به طور کامل از روی پوست برداشته شود در نتیجه بیمارانی که تمایل به پاک کردن تتوشان دارند باید صبر و شکیبایی نیز داشته باشند و به پزشک متخصص خود اعتماد کافی داشته باشند. در واقع استفاده از لیزر برای پاک کردن تاتو و خالکوبی ساده ترین، بهترین و کم عارضه ترین روش است که نه تنها برای پاک کردن تاتو موثر است بلکه جای زخم را نیز بر روی پوست باقی نمی گذارد.

البته استفاده کردن از لیزر نیز محدودیت هایی دارد برای مثال نتایج آن غیر قابل پیش بینی است و یا در برخی از موارد و برای برخی از افراد بی اثر خواهد بود .لیزر درمانی روشی گران برای پاک کردن تاتو است و از آنجایی که برخی از خالکوبی ها به لیزر جواب نمی دهد و یا حتی ممکن است با انجام لیزر تشدید شوند حتما لازم است که قبل از انجام لیزر منطقه کوچکی از آن تست شود و در صورت گرفتن نتایج مطلوب از لیزر درمانی برای سایر قسمتها نیز استفاده شود.

پاک کردن تاتو

 

اگر شما هم جزو افرادی هستید که تمایل به پاک کردن تاتو یا خالکوبی از روی پوست تان دارید و سوال هایی در این زمینه ذهنتان را مشغول کرده است ما به شما پیشنهاد می دهیم که با مرکز زیبایی سمانه بیوتی در ارتباط باشید تا از بهترین و مجرب ترین پزشکان و متخصصان در این زمینه کمک بگیرید. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با مرکز زیبایی سمانه بیوتی تماس بگیرید.

نویسنده:زهراافشار