آموزش میکروبلیدینگ ابرو

میکروبلیدینگ ابرو از جمله روش‌های پر طرفدار در بین روش‌های زیباسازی ابرو به شمار می‌آید. این روش به دلیل محاسن و مزایایی که دارد مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. به همین دلیل متقاضیان آموزش میکروبلیدینگ ابرو نیز روز به روز افزایش می‌یابد.

میکروبلیدینگ ابرو

میکروبلیدینگ ابرو روشی برای از بین بردن معایب ابرو است. در صورتی که ابروی شما کم پشت و یا باریک است و از آرایش نمودن آن خسته شده‌اید، میکروبلیدینگ ابرو انتخاب مناسبی برای شما است. در این روش میکرو کار به کمک یک قلم میکروبلیدینگ و سوزن مناسب با پوست شما شروع به کشیدن هاشور در ابروی شما می‌کند.

 

 آموزش میکروبلیدینگ ابرو

 

این هاشورها دارای قائده کلی است و باید به شکلی کشیده بشوند که به ابروی شخص نزدیک باشد. به عبارتی با خط رویش موهای ابروی مراجعه کننده همخوانی داشته باشد. مزیت اصلی این روش که بر محبوبیت آن افزوده است طبیعی بودن فوق‌العاده آن است. کافی است که با جستجویی در اینترنت و فضای مجازی به محبوبیت آن پی ببرید. این محبوبیت در بین خانم‌ها باعث شده است افراد زیادی برای فراگرفتن روش میکروبلیدینگ ابرو متقاضی شوند و دوره‌های آموزش میکروبلیدینگ ابرو نیز متقاضیان زیادی داشته باشد.

میکروبلیدینگ ابرو توسط چه کسی انجام می‌شود؟

میکروبلیدینگ کار یا به اصطلاح میکرو کار فردی است که در دوره‌های آموزش میکروبلیدینگ ابرو شرکت نموده است و از هر جهت چه تئوری و چه عملی آماده انجام میکروبلیدینگ ابرو می‌باشد. این فرد باید سلامتی جسمانی و روانی داشته باشد تا بتواند به کار خود تسلط کافی داشته باشد. این فرد علاوه بر دانستن نحوه کشیدن هاشورها باید نسبت به انواع فرم صورت و ابروی تناسب با فرم صورت نیز اطلاعت کافی داشته باشد تا بتواند علاوه بر از بین بردن عیب‌های ابرو مشکلات صورت مراجعه کننده را نیز رفع نماید. امروزه تمام میکرو کاران از نمونه کارهای خود عکس تهیه می‌کنند تا بتوانند برای خود نمونه کار و یا رزومه مناسبی جمع کنند. شما به عنوان مراجعه کننده باید به این رزومه دقت کافی داشته باشید. نباید برای همه افراد یک مدل ابرو میکروبلید شود. هر فرد با فرم صورت خود ابرویی کاملا متفاوت از بقیه دارند.

در در دوره‌ی آموزشی میکروبلیدینگ ابرو چه می‌آموزید؟

در دوره‌های آموزش میکروبلیدینگ ابرو بسته به آموزشگاهی که مراجه می‌فرمایید سر تیترهای متفاوتی ارائه می‌دهند. اما مواردی که در پایین به آنها اشاره خواهیم کرد سرتیترهای کلی آموزش میکروبلیدینگ ابرو است.

  • انواع پوست، انواع فرم صورت و انواع ابرو
  • طراحی و قرینه سازی ابرو
  • اجرای میکروبلیدینگ ابرو
  • مراقبت‌های بعد از میکروبلیدینگ ابرو
  • چه کسانی نباید میکروبلیدینگ ابرو انجام دهند.

 

 آموزش میکروبلیدینگ ابرو

 

در دوره‌های آموزش میکروبلیدینگ ابرو فقط نحوه استفاده از قلم و نحوه کشیدن هاشورها آموزش داده نمی‌شود. بلکه نحوه زیبا نمودن فرد باید آموزش داده شود. برای مثال برای فردی که فرم صورت او شبیه مردم آسیای شرقی است نباید ابروی بلند و نازک طراحی شود. این افراد به دلیل فرم صورت کوچک و گرد خود نیاز به ابرویی پهن و نسبتا کوتاه دارند. موارد تئوری نیز بسیار اهمیت دارد. میکرو کار باید بداند که برای چه فردی نمی‌توان از میکروبلیدینگ ابرو استفاده نمود و یا بعد از اتمام کار خود چه رفتاری با مشتری داشته باشد.

انواع پوست، انواع فرم صورت و انواع ابرو

در میکروبلیدینگ ابرو اساس کار زیباتر نمودن صورت فرد متقاضی است. این فرد بعد از اتمام کار انتظار دارد زیباتر شده باشد. شما به عنوان میکرو کار باید بدانید تعریف او از زیبایی چیست و در ذهن او چه می‌گذرد. آیا او فقط برای پرپشت کردن ابروی خود به شما مراجعه کرده است؟ آیا فقط با قسمت خاصی از ابروی خود مشکل دارد و یا قصد دارد به  صورت کامل ابروی خود را تغییر دهد؟ اگر نظر او درباره آنچه او را زیباتر می‌کند اشتباه بود شما باید او را راهنمایی کنید. این جا است که تجربه و آموزش‌ها به کمک شما می‌آیند. در صورتی که با انواع فرم صورت آشنایی اشته باشید و ابروی متناسب برای او را بشناسید، می‌توانید مراجعه کننده را قانع کنید در غیر این صورت، صورت او زیبا نمی‌شود و شما مقصر این جریان هستید .در دوره‌های آموزش میکروبلیدینگ ابرو به هنرجوها آموزش داده می‌شود که برای کدام رنگ پوست چه رنگ ابرویی انتخاب نمایند. نحوه ترکیب رنگ با انواع مکمل را نیز به آنها آموزش می‌دهند.

در در دوره‌ی آموزشی میکروبلیدینگ ابرو چه می‌آموزید؟

طراحی و قرینه سازی ابرو

بعد از انتخاب ابرو نوبت به طراحی آن روی صورت می‌رسد. در این مرحله شما باید نحوه استفاده از ابزارآلات اندازه‌گیری را بدانید. در دوره‌های آموزش میکروبلیدینگ ابرو نحوه طراحی و قرینه نمودن ابروها را به کمک خط کش ژله‌ای، خط کش دیوایدر، شابلون، مداد طراحی و … آموزش داده می‌شود.

این قسمت از اهمیت زیادی برخوردار است؛ زیرا در صورتی که ابرو قرینه نشوند رضایت فرد تامین نخواهد شد. از طرفی در طراحی است که شما متوجه ایراد ابرو خواهید شد و می‌توانید به کمک هاشورها آنها را رفع نمایید. در این قسمت شما باید با نسبت‌های صورت آشنایی کامل داشته باشید برای مثال از کجا باید بدانید که ابرو در کجا باید پایان یابد و یا فاصله دو تاج ابروها باید چه قدر باشد. پیدا کردن این اعداد فقط به کمک ابزار و نسبت‌هایی که بین اعضای صورت وجود دارد، امکان پذیر است.

اجرای میکروبلیدینگ ابرو

همانطور که می‌دانید در این روش میکرو کار به کمک یک قلم و سوزن رنگدانه‌ها را بین لایه اول و دوم پوست القا می‌کند. در دوره‌های آموزش میکروبلیدینگ ابرو نحوه‌ی در دست گرفتن قلم و انتخاب درست سوزن و میزان فشاری که باید به پوست وارد شود، آموزش داده می‌شود. این قسمت عملی آموزش میکروبلیدینگ ابرو است و در ان برای تمرین از پوست مصنوعی استفاده می‌شود.

 

انواع پوست، انواع فرم صورت و انواع ابرو

 

میکرو کار باید تبحر کافی در میزان فشار دست را به دست بیاورد در صورتی که فشار کمی وارد کند ماندگاری میکروبلیدینگ ابرو را پایین می‌آورد و در صورت فشار بیش از حد، به بافت پوست آسیب می‌زند. انتخاب سوزن نیز اهمیت زیادی دارد در اینجا باز هم به شناخت پوست می‌رسیم. در صورتی که میکرو کار انواع پوست را بشناسد سوزن مناسب را انتخاب می‌کند و درد کمتری را به متقاضی تحمیل می‌کند.

مراقبت‌های بعد از میکروبلیدینگ ابرو

این میکرو کار است که در دوره‌های آموزش میکروبلیدینگ ابرو می‌آموزد بعد از اتمام کار خود چه توصیه‌هایی به متقاضی داشته باشد. در صورت ندادن مشاوره دقیق ماندگاری میکروبلیدینگ ابرو پایین می‌آید و امکان به وجود آمدن عفونت در ناحیه ابرو تشدید می‌شود. این مراقبت‌ها خیلی سخت نیستند اما اهمیت زیادی دارند. از مهمترین آنها می‌توان به چرب کردن ابرو، نشستن ابرو، مالش ندادن ابرو، جدا نکردن پوست‌های خشک شده، حمام نکردن تا چند روز، عدم استفاده از لوازم آرایشی و قرار نگرفتن در نور مستقیم خورشید اشاره کرد. بعد از اتمام جلسه اول میکروبلیدینگ ابرو باید قرار جلسه دوم برای ترمیم ابرو هماهنگ شود.

چه کسانی نباید میکروبلیدینگ ابرو انجام دهند.

بعد از مرحله انتخاب فرم ابرو میکرو کار باید ابروی شما را بی حس نماید. روش‌های بی حس نمودن ابرو نیز در دوره‌های آموزش میکروبلیدینگ ابرو آموزش داده می‌شود. در حین بی حسی میکرو کار تعدادی سوال از متقاضی می‌پرسد. جواب این سوال‌ها اهمیت زیادی دارد و شاید میکروبلیدینگ ابرو را منتفی کند. از این سوال‌ها می‌توان به نداشتن بیماری خاص، استفاده از داروی خاص و داشتن حساسیت به انواع رنگ‌ها اشاره کرد.

طراحی و قرینه سازی ابرو

 

برای افرادی که در دوران بارداری و شیردهی هستند میکروبلیدینگ ابرو انجام نمی‌گیرد. افرادی که دچار بیماری صرع، بیماری دیابت، بیماری قلبی و بیماری‌های مربوط به خود ایمنی بدن بهتر است میکروبلیدینگ ابرو نداشته باشند. در انتها افرادی که از داروهای رقیق کننده خون استفاده می‌کنند بهتر است میکروبلیدینگ ابرو انجام ندهند. در صورتی که میکرو کار از عواقب انجام میکروبلیدینگ ابرو برای این افراد بی اطلاع باشد حتما به متقاضی ضررهای جسمانی خواهد زد.

مرکز آموزش میکروبلیدینگ ابرو

مرکزی که برای میکروبلیدینگ ابرو دوره‌های آموزشی برگزار می‌کند باید دارای مجوز باشد. سرتیترهای آموزشی باید دقیق و کاربردی باشند. اجازه‌ی تمرین را به میکرو کار بدهند. استفاده از استاد مجرب و خبره تاثیر زیادی در آموزش میکرو کار دارد؛ زیرا استاد ماهر می‌تواند تجربه خود را در اختیار هنرجویان قرار دهد و به اصطلاح فوت کوزه‌گری را به هنرجویان بیاموزند. مراکزی که دارای مجوز هستند می‌توانند در محیطی کاملا آرام متد دوره‌های آموزش میکروبلیدینگ ابرو را برای هنرجویان برگزار کنند.

مدرک میکروبلیدینگ ابرو

مدرک میکروبلیدینگ ابرو

متاسفانه امروزه تعدادی از میکرو کاران فعال در زمینه میکروبلیدینگ ابرو در دوره‌های آموزش میکروبلیدینگ ابرو شرکت نکرده اند و مدرک معتبری از سازمان فنی و حرفه‌ای ندارند. این افراد با دیدن چند ویدیو در اینترنت کار خود را آغاز نموده اند و یا قبلا سابقه کار در متدهای دیگر زیبا سازی پوست داشته اند.

این افراد با مسایل تئوری میکروبلیدینگ ابرو آشنایی ندارند. فقط به کمک قلم و سوزن هاشورهایی را روی ابرو ترسیم می‌کنند و اگر به رزومه آنها دقت کنید برای همه یک مدل ابروی را طراحی کرده‌اند. در ایران دریافت مدرک سازمان فنی و حرفه‌ای مدرک معتبری برای شروع به کار در زمینه میکروبلیدینگ ابرو است. افرادی می‌توانند این مدرک را دریافت کنند که در دوره‌ها شرکت کرده باشند و توانسته باشند آن را با موفقیت به پایان برسانند. شما نیز به عنوان متقاضی میکروبلیدینگ ابرو بهتر است قبل از انتخاب میکرو کار خود مدرک او را بررسی نمایید.