میکروبلیدینگ ابرو

سمانه مرصعی که یکی از فعالان حوزه زیبایی در کلینیک سمانه بیوتی است مطالبی در زمینه میکروبلیدینگ ابرو آموزش میکروبلیدینگ ارائه داده است که در ادامه می خواهیم به بخشی از آن بپردازید.

ابرو یکی از مهمترین بخشهای چهره حر فرد است و تاثیر بسیار زیادی بر زیبایی افراد دارد. میکروبلیدینگ ابرو یک روش جدید آرایشی است که مشکل افرادی که نیاز به آرایش مداوم روزانه ابرویشان دارند و یا مشکلی با رشد موهای ابرو هایشان دارند را حل کرده است. ما در ادامه می خواهیم به متداول ترین سوالات درباره میکروبلیدینگ ابرو که مراجعه کنندگان مان در کلینیک سمانه بیوتی از ما می‌پرسند پاسخ دهیم پس تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

میکروبلیدینگ ابروآیا میکروبلیدینگ با تاتو فرقی دارد؟

بله در واقع میکروبلیدینگ ابرو نوعی تاتو است که به صورت دستی انجام می شود.در این روش از یک ابزار دستی به جای ابزارهای سنتی تاتو استفاده می شود. این ابزار کاملا استریل است و از نظر بهداشتی کیفیت لازم را دارد. در میکروبلیدینگ نیز مانند تاتوی سنتی رنگدانه‌های وارد قسمت میانی پوست می شود و در آنجا باقی می ماند. میکروبلیدینگ ابرو و میکروپیگمنتیشن همگی جزو تاتو های آرایشی به حساب می آیند که به صورت دائم بر روی ابرو یا قسمتهای دیگر صورت اجرا می شوند.

میکروبلیدینگ ابرو چگونه انجام میشود؟

در جلسه اول عمل میکروبلیدینگ حدود ۲ الی ۳ ساعت به طول می‌انجامد و بهتر است که شما آمادگی های قبلی برای انجام این عمل را داشته باشید تا بتوانید زودتر و راحت تر برای انجام این عمل حاضر شوید. برای انجام این عمل ابتدا از کرم های بی حسی برای بی حس کردن بخش مورد نظر استفاده می شود. فراموش نکنید که یک تکنسین حرفه ای در تمامی مراحل قدم به قدم با شما پیش می آید و درباره تمامی نکات میکروبلدینگ برایتان صحبت می‌کند. همچنین درباره مراقبتهای بعد از عمل نیز به شما اطلاعات کافی را می دهد. در مراحل بعدی شکل ابروی جدید و مورد نظر شما با دست کشیده می شود و پس از انجام قرینه سازی های لازم رنگ مورد نظر به ترتیب و با ابزار کار مخصوص بر روی الگوهای مشخص کشیده می شود. در مواقعی از ماسک رنگ دانه ای برای ابروها استفاده میکنند و در نهایت اگر ابرو باز هم به تغییر رنگ احتیاج داشته باشد رنگدانه هایی به آن اضافه می کنند. ابروها در انتهای کار بسیار طبیعی هستند و در صورت انجام اعمال ذکر شده توسط تکنسین در مورد مراقبت های بعد از عمل شما می‌توانید رضایت کافی را از عملتان داشته باشید.

آیا میکروبلیدینگ با تاتو فرقی دارد؟آیا میکروبلیدینگ باعث آسیب رسیدن به ابروهای طبیعی میشود؟

این سوال جواب قطعی ندارد. یکی از سوالاتی که همواره درباره میکروبلیدینگ پرسیده می شود درباره عوارض آن است. در واقع نمی توان پاسخ قطعی به این سوال داد زیرا جواب این سوال برای هر فرد متفاوت است. در واقع تمامی روش های آرایشی از ساده تا پیشرفته دارای عوارض مخصوص به خود هستند و شما نمی توانید هیچ روش آرایشی را در دنیا پیدا کنید که به هیچ عنوان آسیب زننده نباشند اما این که میزان این آسیب چقدر است به عوامل زیادی مرتبط می شود برای مثال انتخاب کلینیک زیبایی که در آن عمل را انجام می دهید و یا مواد استفاده شده در میکرو همچنین بهداشت رعایت شده در حین انجام عمل و یا مهارت فردی که عمل را برایتان انجام می دهد همه و همه از عواملی هستند که بر روی کیفیت کار تاثیر می گذارند.

آیا میکروبلیدینگ ابرو درد دارد و اگر درد دارد دردش تا چه میزان است؟

برای این سوال نیز نمی توان پاسخ قطعی بیان کرد. برخی از افراد در حین انجام این پروسه احساس درد می‌کنند و برخی دردی را احساس نمی کنند. برای برخی این درد آزاردهنده است و برخی اصلا چیزی را احساس نمی کنند. در واقع چیزی که به طور کلی می توان گفت این است که ب دلیل استفاده از کرم‌های بی‌حسی، درد میکروبلیدینگ زیاد و غیر قابل تحمل نیست البته این موضوع کاملا به توان تحمل درد توسط افراد مختلف بستگی دارد.

آیا همه افراد کاندیدای مناسبی برای میکروبلیدینگ هستند؟

معمولاً تمامی افراد از هر نوع نژاد، رنگ مو، رنگ پوست و… می توانند کاندیدای مناسبی برای انجام عمل میکروبلیدینگ باشند. البته نکته ای که باید توسط متخصصی که قرار است عمل شما را انجام بدهد در نظر گرفته شود این است که رنگ ها در عمق های مختلفی کاشته شوند تا در تقابل با رنگ پوست به چشم بیایند. اگر رنگ پوست شما بسیار روشن است و یا موهای روشنی دارید و می ترسید که ابروهایتان خیلی تیره تر از پوست تان شود میکروبلیدینگ برای شما زیاد مناسب نیست در غیر این صورت مانعی برای انجام این عمل نخواهید داشت مگر اینکه دچار عارضه خاصی باشید یا در شرایط خاصی مانند شیردهی، اختلالات خونی،دیابت و مشکلات این چنینی قرار داشته باشید که در این صورت نیز باید با پزشک متخصص خود مشورت کنید. ما به شما پیشنهاد میکنیم که قبل از انجام عمل میکروبلیدینگ به هیچ عنوان الکل استفاده نکنید و بدون نظر پزشکتان از هیچگونه آسپرین یا ایبوپروفن ها استفاده نکنید چون تمامی این موارد خون را رقیق می کنند و ممکن است باعث شوند که شما به نتیجه دلخواهتان نرسید.

میکروبلیدینگ ابرو تا چه زمانی ماندگار است؟

میکروبلیدینگ ابرو تا چه زمانی ماندگار است؟

در واقع نتایج ماندگاری میکروبلیدینگ در افراد مختلف با یکدیگر تفاوت دارد اما به طور معمول بین ۸ تا ۱۰ ماه میکروبلیدینگ ابرو دوام می آورد. البته این نتایج به عوامل مختلفی بستگی دارد بخصوص اینکه چگونه از میکروبلیدینگ ابرو تان مراقبت کنید همچنین عواملی مانند رنگدانه های پوست،بافت پوست ،میزان چربی پوست و… نیز می تواند بر روی ماندگاری میکروبلیدینگ تاثیر بگذارد.

آیا میتوان میکروبلیدینگ را در دوران بارداری و شیردهی انجام داد؟

قطعاً نه. در دوران بارداری و یا دوران شیردهی انجام عمل میکروبلیدینگ ابرو به هیچ عنوان توصیه نمی شود. ما به شما پیشنهاد می کنیم که انجام این کار را به زمان دیگری موکول کنید تا از به وجود آمدن هرگونه مشکلی برای خود پیشگیری کنید.

این سوالات سوالاتی بود که به طور معمول و به صورت مکرر در مرکز زیبایی سمانه بیوتی از ما پرسیده می شود. شما می توانید در صورت داشتن سوالات بیشتر با مرکز زیبایی سمانه بیوتی تماس بگیرید.

نویسنده: زهرا افشار