آموزش میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن

آموزش میکروبلیدینگ حرفه ای از زیر مجموعه های رشته آرایش دائم یا تاتو است که در این روش هنرجو آرایش دائم میکرو ابرو را به صورت حرفه ای می آموزد. این حرفه می‌تواند هم برای زیبایی چهره و هم برای افرادی که دچار ریزش ابرو هستند استفاده شود و برای تمامی طیف ‌های مختلف این افراد می‌تواند راه حلی مناسب باشد. در نتیجه می تواند طیف بیشتری از مشتریان را شامل شود. میکروبلیدینگ یک روش کم درد است که نسبتا سریع انجام می شود و برای آرایش دائم ابرو استفاده می شود و همچنین جایگزین مناسبی برای مداد ابرو است.

 

هاشور ابرو را به دو روش انجام می دهند که میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ این دو روش هستند.

به هاشور ابرو با روش میکروپیگمنتیشن در اصطلاح عامیانه میکروپیگمنتیشن ابرو گفته می شود که به معنی هاشور زدن ابرو با دستگاه میکروپیگمنتیشن است که به صورت تخصصی در کلینیک سمانه بیوتی انجام میشود و ابرها به شکل کاملاً طبیعی طراحی و اجرا می شوند. جالب است بدانید که میکروپیگمنتیشن تنها برای طراحی و اصلاح فرم ابرو استفاده نمی شود بلکه از مهمترین کاربردهای آن نه تنها ابرو بلکه میکروپیگمنتیشن لب، چشم ،موی سر، مژه و … است.

روش میکروبلیدینگ ابرو چگونه انجام می شود؟

آموزش میکروبلیدینگ در این روش از ابزاری قلم مانند که در آن از ۱۰ الی ۱۲ تیغه ی ریز استفاده شده است بهره می گیریم. با حرکت این ابزار بر روی پوست برش های بسیار نازکی بر روی سطح پوست ایجاد می کنیم و رنگدانه ها را به لایه اپیدرم پوست وارد می کنیم.

در نهایت تمامی این فرایندها منجر به تکمیل کار مطابق با ابروهای طبیعی فرد میشود یعنی خطوطی که کشیده می شوند شبیه به تارهای موی ابرویی طبیعی هستند در نتیجه چهره مصنوعی ایجاد نمیکنند. حجیم و سه بعدی نشان داده شدن ابروها کاملا بستگی به نوع حرکت دست، نحوه ایجاد خطوط و حرفه ای بودن فردی که عمل میکروبلیدینگ را انجام می دهد دارد. هرچه ابرو حجیم تر باشد و حالت سه بعدی خود را بیشتر حفظ کند ظاهر فرد را جذاب تر می کند.

شاید برایتان سوال باشد که میکروبلیدینگ با تتو چه فرقی دارد؟

درباره این موضوع می‌توان گفت که تتو و میکروبلیدینگ در عمق های مختلفی از پوست نفوذ می کنند یعنی رنگدانه ها در لایه های مختفی از پوست قرار می‌گیرد. روش تاتو با میکروبلیدینگ متفاوت است اما در کل میکروبلیدینگ جزوه روش های آرایشی دائم است که به اصطلاح به آن تاتو نیز گفته می‌شود یعنی یکی از زیرمجموعه‌های آن است. ابزار مورد استفاده در میکروبلیدینگ با استفاده از فشار دست و کاملاً به صورت مکانیکی عمل می کند و رنگدانه ها را به پوست وارد می کند در صورتی که در روش تاتو دستگاه الکتریکی است و ارتعاشاتی دارد .

یکی دیگر از تفاوت‌های میکروبلیدینگ و تاتو این است که تتو ماندگاری بسیار بیشتری نسبت به میکروبلیدینگ دارد همچنین رنگهایی که به پوست بدن تزریق می‌شوند در تاتو در عمق بیشتری از پوست قرار می‌گیرند در صورتی که در روش میکروبلیدینگ رنگ ها سطحی قرار می گیرند و شاید این یکی از دلایلی باشد که ماندگاری میکروبلیدینگ نسبت تتو کمتر است.همچنین تفاوت میکروبلیدینگ با میکروپیگمنتیشن در تزریق رنگدانه ها است و دستگاه های مورد استفاده در این دو روش نیز با یکدیگر تفاوت دارد.

در روش میکروبلیدینگ رنگدانه ها در لایه های بالاتر از سطح پوست قرار می گیرند و ابزار آن با میکروپیگمنتیشن متفاوت است. همچنین سرعت انجام میکروبلیدینگ نیز با میکروپیگمنتیشن متفاوت است. همچنین مزایای نسبی این روش در مقایسه با تاتو بیشتر است. این دوره های آموزشی دوره هایی هستند که هنرجویان زیادی تمایل به شرکت در آنها دارند و جزو پر درخواست ترین و پرطرفدارترین رشته های آرایشی و زیبایی هستند.

بهترین مرکز میکروبلیدینگ در تهران

همانطور که قبلاً اشاره کردیم این روش از انواع آرایش های دائمی است در نتیجه به صورت کاملا مستقیم با سلامت افراد ارتباط دارد پس هر کدام از هنرجویان موظف هستند که برای انجام میکروبلیدینگ و دریافت مدرک معتبر خود از سازمان فنی و حرفه ای کشوری اهتمام کامل رابورزند و تمامی تلاش خود را بکنند که تمامی نکاتی که کار آنها را به صورت حرفه ای از سایرین متمایز می کند آموزش ببینند.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی از هزینه های دوره های جاری میکروبلیدینگ با مرکز زیبایی سمانه بیوتی و خانم سمانه مرصعی در ارتباط باشید. ما یادگیری کامل و حرفه ای شما هنرجویان عزیز را تضمین می کنیم .

سرفصل هایی که در دوره‌های آموزشی میکروبلیدینگ به هنرجویان تدریس می شود شامل :

آشنایی با آناتومی صورت و رنگ شناسی، بهداشت، رعایت بهداشت فردی، عوامل ایجاد بیماری و عوارض میکروبلیدینگ همچنین نحوه ترسیم ابرو ها پیش از میکروبلیدینگ ،طراحی ،قرینه سازی ابرو و… اصول بهداشتی پس از انجام میکروبلیدینگ و نکاتی درباره بایدها و نبایدهای قبل و بعد از انجام عمل میکروبلیدینگ، نحوه استفاده کردن از ابزار میکروبلیدینگ، حرکت صحیح دست ها و میزان مناسب برای کشیدن پوست پیشانیاین ها سر فصل هایی است که هنرجویان در یک دوره کامل میکروبلیدینگ آن ها را سپری می کنند.

دوره‌های مبتدی آموزش میکروبلیدینگ:

هنرجویان زیر نظر مربی فنی حرفه ای مواردی را که لازم است با آن به صورت تئوری و عملی آشنایی پیدا کنند آموزش می بینند. نحوه برگزاری این کلاس ها به صورتی است که قوانین فنی و حرفه ای برای ما در نظر گرفته است. در واقع طبق قوانین فنی و حرفه ای تعداد نفرات کلاس در گردهمایی های گروهی از ۵ الی ۱۵ نفر متغیر است و همچنین در کلاس‌های خصوصی بین ۱ تا ۳ نفر و در کلاس های نیمه خصوصی بین ۳ تا ۵ نفر شرکت کننده حضور دارند.

شما بعد از گذراندن این دوره ها زیر نظر یکی از بهترین متخصصان زیبایی سمانه مرصعی می توانید به طور کامل با نحوه استفاده از تیغه های بلید آشنا شوید همچنین حرکات مناسب دست و نحوه ترسیم اولیه ابرو یا خط لب و خط چشم را آموزش ببینید و همچنین انتخاب رنگدانه‌های مناسب و رنگ شناسی حرفه ای یکی دیگر از مهارت هایی است که در این دوره‌ها به شما آموزش داده می شود. شما بلافاصله بعد از فراگیری نحوه انجام میکروبلیدینگ در کلینیک سمانه بیوتی می توانید شروع به کار در مراکز زیبایی مختلف کنید.

آموزش میکروبلیدینگ پیشنهادی که ما برای شما داریم این است که مدرک خود را از سازمان فنی و حرفه ای کشوری دریافت نمایید زیرا میکروبلیدینگ به صورت مستقیم با سلامت افراد ارتباط دارد در نتیجه شما باید آموزش خود را در یک مرکز معتبر ببینید و مدرک خود را از از مرکز معتبر دریافت کنید و یا مدرک فنی حرفه ای دریافت نمایید. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و آشنایی با روز و ساعت جلسات برگزاری کلاس ها و هم چنین شهریه آنها و پاسخ پرسش های تان با ما در ارتباط باشید.

جهت مشاوره رایگان همین الان با ما تماس بگیرید 09129517121