مراحل هاشور ابرو

 مراحل هاشور ابرو

 مراحل هاشور ابرو

هاشور ابرو چیست؟ هاشور ابرو پیشرفته ترین روش تاتو ابرو شناخته می شود. مراحل هاشور ابرو  از دیگر روش های تاتو ابرو می توان سایه ابرو، ماژیکی کردن ابرو و تکنیک نقطه ای اشاره کرد. در روش هاشور ابرو نقاط خالی توسط تارهای ابرو خط انداخته می شود. تفاوتی که بین هاشور و تاتو وجود دارد میزان نفوذ رنگ در عمق پوست است.

 مراحل هاشور ابرو

مراحل هاشور ابرو

امروزه بسیاری از خانم ها بخاطر ریزش ابروها تصمیم میگیرند که میکرو پگمنتیشن ابرو انجام دهند.

و به دلیل بهبود زیبایی بیشتر صورت این روش طرفداران زیادی پیدا کرده است.

در ادامه با مراحل هاشور ابرو آشنا می شویم.

مرحله اول: کشیدن مدل ابرو

در قدم اول برای همه تکنیک های تاتو طراحی مدل ابرو است. تاتو کار بایستی با توجه به فرم صورت و سلیقه فرد مدل ابرو را طراحی کند. این مرحله جز مهم ترین مرحله هاشور ابرو است که باید با فرم صورت متناسب و حالت طبیعی داشته باشد.

طراحی تاتو توسط ابزار های مخصوصی که شامل خط کش مخصوص طراحی ابرو، نخ، کولیس، پرگار و ماژیک یا مدادهای مخصوص می باشد، انجام می شود.

مرحله دوم: بی حسی شدن ابروها

بعد از این که طراحی ابرو مورد قبول بود، نوبت به بی حسی ابروها است. اما اگر بی حسی بیش از حد استفاده شود، رنگ پذیری ابرو کمتر می شود. برای بی حس شدن ابرو می توان از ژل بی حسی، پد بی حسی، قطره بی حسی و کرم های بی حسی استفاده کرد. اما هرگز از اسپری لیدوکائین استفاده نکنید، چرا که سبب رنگ ریزی ابروها می شود.

انداختن قاب هاشور

زمانی که مراحل بالا انجام شد، بایستی محدوده ابروها مشخص شود تا خط انداختن هاشور راحت تر انجام شود. در این مرحله بایستی خطوط هاشور براساس نوع هاشور انداخته شود.

انداختن قاب هاشور

گذاشتن رنگ هاشور

بعد از مشخص کردن قاب ابرو، رنگ مورد نظر شخص روی ابروها گذاشته می شود. برای طبیعی جلو دادن ابروها بهتر است هم رنگ ابروها رنگ هاشور مشخص شود. افرادی که پوستشان  حساسیت بیشتری از خود نشان می دهند، بهتر است از رنگ های طبیعی و بدون سرب استفاده کنند. اما متاسفانه رنگ های ارگانیک و طبیعی ماندگاری کمتری نسبت به رنگ های سرب دار دارند.

هنگام خرید رنگ هاشور، رنگ هایی خریداری کنید که الکل، نیکل و اکسید آهن نداشته باشند. وجود اکسید آهن در رنگ موجب قرمز شدن رنگ ابرو شده و وجود الکل باعث ریزش رنگ هاشور می شود. هم چنین وجود نیکل نیز موجب خارش ابرو و قرمز شدن رنگ هاشور می شود.

انداختن خطوط هاشور

در این مرحله خطوط اصلی زده می شود. ایجاد تارهای مو به وسیله یکی از این دو روش میکروپیگمنتشن و میکروبلدینگ  انجام می شود. دقت کنید که هر چقدر خط های هاشور ظریف تر باشد،  ابروها زیباتر و طبیعی تر جلوه می دهند.

انداختن سایه

این مرحله نهایی برای زیبایی بیشتر کار انجام می شود. در قسمت وسط و نهایی ابرو سایه زده می شود.

بعد از تمام شدن مراحل هاشور ابرو ممکن است ابروها به رنگ تیره نشان داده شوند. اما بعد از ۱۰ روز رنگ ابروها کم رنگ و طبیعی می شود. اما اگر رنگ ابروها کم رنگ شد و به نتیجه دلخواه نرسیدید می توان با گذراندن یک جلسه ترمیمی به رنگ دلخواه برسید.

مراقبت های قبل از هاشور

برای ماندگاری بیشتر لازم نکات زیر را رعایت کنید:

 • پرهیز از نوشیدنی های کافئین دار
 • از مصرف داروها و غذاهایی که حساسیت پوستی ایجاد می کنند، پرهیز کنید.
 • از لایه برداری و پاک سازی پوست خودداری کنید.
 • از قرار گرفتن در معرض اشعه uv اجتناب کنید.

مراقبت های قبل از هاشورمراقبت های بعد از هاشور

از آنجا که برای ایجاد تارهای مویی خراش کوچکی در عمق پوست زده می شود. بنابراین برای جلوگیری از حساسیت و تورم رعایت نکات زیر الزامی است:

 • برای یک هفته از رفتن به سونا و استخر پرهیز کنید.
 • با مدت ۳ روز از شستن ابروهای هاشور شده خودداری کنید.
 • برای کاهش تورم می توانید از کمپرس یخ استفاده کنید.
 • برای پاک کردن خونابه ها دستمال را محکم نکشید. سعی کنید با استفاده از گوش پاک کن به صورت ضربه ای خونابه ها را تمیز کنید.
 • برای یک هفته روزانه در سه نوبت از پماد چشمی ویتامین آ به ابروهای خود بمالید. برای این کار می توانید از گوش پاک کن استفاده کنید.
 • تا وقتی که زخم ابروها به طور کامل خوب نشده زیر نور مستقیم آفتاب قرار نگیرید.
 • در سه روز اول برای شستن صورت از شامپو بچه استفاده کنید و هرگز حوله را روی صورت و ابروها نکشید.
 • برای یک هفته پماد هیدروکورتیزون چشمی را روزی یک بار به ابروهای خود بزنید.

هاشور ابرو راه حلی برای داشتن ابروهای مرتب

هاشور ابرو جز جدیدترین روش تاتو است. این روش برای افرادی که ابروهای کم پشت و خالی از مو دارد، بسیار مناسب است. خانم هایی که وقت آراستگی  ابرو ندارد،  این روش گزینه مناسبی می باشد تا برای همیشه ابروهای مرتبی داشته باشند.

روش های هاشور ابرو

روش های متفاوتی برای ایجاد خطوط ابرو وجود دارد. هر کدام از روش ها با توجه به فرم صورت شما انتخاب می شود. پس قبل از انجام هاشور با تاتوکار خود برای انتخاب روش مناسب مشورت کنید.

مدل طبیعی

این مدل هاشور، تارهای مو فقط در نواحی خالی ابرو زده می شود. بخاطر همین حالت ابرو تغییر نمی کند.

مدل کرکی

این مدل بهترین گزینه برای ابروهای کم پشت است. با استفاده از این روش بین تارهای مو  خطوط ظریفی ایجاد می شود.

مدل تیغ ماهی

این روش مناسب افرادی است که دوست دارند حالت ابروهایشان تغییر کند. با استفاده این روش حالت طبیعی ابروها عوض می شود.

 

مدل تیغ ماهی

مدل هایلایت

در این روش برای ایجاد تارهای مو از رنگ قهوه ای روشن استفاده می شود و در نواحی خالی ابرو تارهای قهوه ای زده می شود. برای ایجاد هاشور از دو سوزن استفاده می کنند.

مدل ترکیبی

در این روش ابتدای ابرو هاشور و انتهای ابرو سایه زده می شود. این روش جز روش های پرطرافدار است و بسیار زیبا و طبیعی جلوه می دهد.

کلام آخر

کلینیک زیبایی سمانه بیوتی با ارائه جدیدترین روش های میکروپگمنتیشن و میکروبیلدینگ و با کیفیت ترین رنگ های طبیعی در خدمت شما عزیزان است.

 

آموزشزیبایی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *