قبل از انجام تاتو این نکات را رعایت کنید

قبل از انجام تاتو این نکات را رعایت کنید

قبل از انجام تاتو این نکات را رعایت کنید

قبل از انجام تاتو این نکات را رعایت کنید انتخاب مدل ابرو اولین کاری که باید برای تاتو ابرو انجام دهید انتخاب مدل ابرو است. چرا که مدل ابرویی که انتخاب می شود باید به شما بیاید و متناسب با چهره شما باشد.

حال راهکار انتخاب مدل ابرو را به شما یاد میدهیم:

قبل از انجام تاتو این نکات را رعایت کنید برای اینکار باید یک مداد بردارید و مماس بینی خود قرار دهید. جایی که نوک مداد شما کنار ابرو قرار می گیرد، شروع کشیدن ابرو است. اگر ابروها زیاد از حد بهم نزدیک باشند، باید ابروها  تا علامت مداد برداشته شود و اگر ابروها از هم دور باشند، باید با تاتو و یا خطوط هاشور پر شود.

حال مداد مماس شده با بینی را تا گوشه خارجی چشم ادامه بدید. حال نوک مداد جایی است که باید انتهای ابرو شما باشد که معمولا دمش را برداشته اید.

قبل از انجام تاتو این نکات را رعایت کنیدحال این بار مداد را با مرکز عنبیه چشم مماس کنید و نقطه ای که با ابروها برخورد می کند باید بالاترین قسمت ابرو باشد.

توجه کنید که بالاتر بودن این قسمت مدنظر نیست. در واقع این نقطه زاویه و انحنای بین خط صاف  و شکسته ابرو شما را مشخص می کند.

شاید نتیجه ای که از این امتحان بدست می آوردید، با موارد گفته شده هم خوانی نداشته باشد. اینجاست که تاتو و هاشور ابرو می تواند نواقص را برطرف کند و به زیبایی چهره شما کمک کند.

انواع تاتوهای ابرو

قبل از انجام تاتو این نکات را رعایت کنید

تاتو معمولی: این نوع تاتو اطراف ابرو قاب زده  و داخل آن با رنگ تیره یا روشن پر می شود. این روش برای چند سال ماندگاری دارد. اما عیب این روش این است که ابروها حالت طبیعی خود را از دست می دهند.

تاتو سایه ابرو: این روش همانند روش قبلی به صورت یکدست، تاتو کاشت می شود. اما با این تفاوت رنگ آن از رنگ های تاتو معمولی کم رنگ تر است و حالت ابرو همان ابروهای خود فرد است با این تفاوت که پر رنگ تر می شود.

هاشور ابرو چیست؟: هاشور ابرو انواع مختلفی دارد که در ادامه  به آنها می پردازیم.

هاشور ابرو کلاسیک: در این مدل خط های هاشور به سمت با زده می شود که در انتهایی دم ابرو کمی خمیده می شود.

هاشور دو بعدی ابرو: خط های ابتدایی این مدل همانند روش کلاسیک رو به بالایی است اما در ناحیه شکستگی ابرو کمی خمیده میشود و در قسمت انتهایی خط ها رو به پایین کشیده می شود. این مدل مناسب کسانی است که حالت ابروهای افتاده ای دارند.

هاشور ابرو سه بعدی: در مدل ابرو سه بعدی، ابرو کاملا برجسته نشان داده می شود. خطوط هاشور در ابتدا ابرو همانند روش های قبلی رو به بالا زده می شود. اما در دم ابرو، هم رو به پایین و هم رو به بالا هاشور زده می شود. در این صورت حالت انتهایی ابرو مانند یک فلش شکل می گیرد. این مدل برای افرادی مناسب است که حالت ابروهایشان بالاست اما کم پشت است.

انواع تاتوهای ابروزمانی که نمی توانید تاتو انجام دهید

دوران باردهی: در این دوران به دلیل تغییرات هورمونی رنگ پذیری تاتو یا هاشور بسیار پایین است که توصیه می شود که در این دوران تاتو نزنید.اما اگر به هر دلیلی تصمیم گرفتید انجام دهید حتما از رنگ های طبیعی تاتو استفاده کنید.

سیکل ماهانه: اگر پریود باشید زمان تاتو و هاشور را سعی کنید عقب بیاندازید. دوران پریود به دلیل تغییرات هورمونی رنگ پذیر ابرو کاهش یافته و حتی ممکن است رنگ ابرو کاشت شده به قرمزی بزند.

وضعیت سلامتی پوست: اگر ناحیه ابرو دچار آفتاب سوختگی، زخم، لیفتینگ و التهابات پوستی و حتی بوتاکس تزریق کرده باشید، بایستی تاتو ابرو را برای یک ماه به تاخیر بیاندازید.

انتخاب رنگ سایه ابرو و هاشور

بهترین انتخاب برای هاشور زدن ابرو، رنگ است که باید یک یا دو درجه از رنگ ابروهای خودتان روشن تر باشد.

نوع رنگ سایه ابرو و هاشور

نوع رنگ سایه ابرو برای آرایش همیشگی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. استفاده از رنگ های غیر استاندارد جهانی سلامتی شما را به مخاطره می اندازد. بهتر است از رنگ های طبیعی و فاقد سرب استفاده شود، هر چند ماندگاری این نوع رنگ ها کمتر است اما ضرری برای شما ندارد.

انتخاب روش های کاشت تاتو

برای تاتو ۳ روش وجود دارد که بستگی نتیجه دلخواه شما از سایه ابرو یا هاشور دارد.

روش قدیمی: در این روش رنگدانه های تاتو در عمق بیشتر پوست زده می شود و ماندگاری آن در مقایسه با روش های دیگر بیشتر است‌. تاتو قدیمی قاب کاملی به ابروهای شما میدهد اما حالت طبیعی ابروهایتان را از دست می دهید.

به دلیل مسائل بهداشتی انتخاب این روش به شما توصیه نمی شود.

قبل از تاتو یا هاشور چه کارهایی باید کرد؟روش میکروپیگمنتیشن: این روش براساس استانداردهای دنیا و دستگاه های جدید و وسایل یک بار مصرف می باشد. در این روش، تاتو همانند تار های مویی در کنار رویش موها بر روی پوست به وسیله سوزن های نازک کاشته می شود. رنگ تاتو در مقایسه با روش قدیمی کم رنگ تر است و در نتیجه ماندگاری کمتری دارد.

روش میکروبیلدینگ: در این روش از وسیله به نام بلید که به ون متصل است، استفاده می شود. این دستگاه همانند سوزن هایی است که در کنار هم قرار گرفته اند. مزیتی که این روش دارد ایجاد خط های هاشور بسیار طبیعی و ظریف است.

قبل از تاتو یا هاشور چه کارهایی باید کرد؟

  • برای یک روز قبل از تاتو از نوشیدنی های کافئین دار مانند چای یا قهوه استفاده نکنید.
  • قبل از تاتو لایه برداری و یا میکرودرم انجام ندهید.
  • قبل از تاتو در معرض نور ماورابنفش برای برنزه کردن قرار نگیرید.
  • در صورت وجود هر گونه حساسیتی قبل از تاتو سیتریزین مصرف کنید.
  • از داروهایی که پوست را تحریک می کند، استفاده نکنید.

بعد از تاتو چه کار باید کرد؟

  • برای سه روز بعد از تاتو ناحیه کاشت شده را نشورید.
  • به مدت یک هفته ابروهایتان را با پماد آ چشمی چرب کنید. برای اینکار از گوش پاک کن استفاده کنید.
  • هرگز جای زخم ها را نخارید.
  • تا زمان خوب شدن زخم ها در معرض نور آفتاب قرار نگیرید.
  • برای یک هفته از رفتن به استخر یا سونا خودداری کنید.

کلام آخر

مرکز تاتو در تهران  سمانه بیوتی ارائه دهنده جدیدترین روش های تاتو و هاشور ابرو متناسب با چهره ی شما می باشد.

آموزش

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *