بهترین رنگ هاشور ابرو

بهترین رنگ هاشور ابرو

بهترین رنگ هاشور ابرو

انتخاب بهترین رنگ هاشور ابرو بسیار مهم و نیاز به یادگیری می باشد. چرا که باید تاتوکار مهارت لازم را داشته باشد تا متناسب با تناژ رنگ پوست بهترین ترکیب رنگ برای آن انتخاب کند.

ترکیب رنگ هاشور

رنگ های پایه: این رنگ ها شامل رنگ های قهوه ای است که درصد زیادی از رنگ هاشور را شامل می شود.

رنگ های کمکی: این گونه رنگ ها برای تصحیح رنگ پایه است. و یک چهارم رنگ هاشور را شامل می شود.

ترکیب رنگ هاشور متناسب با رنگ پوست

پوست های سفید: افرادی که پوست های سفیدی دارند، رنگ قرمز غالب می شود و رنگ مقابل آن یعنی رنگ سبز برای هاشور انتخاب می شود. یعنی تناژ زیتونی.

پوست های سبزه: خانم هایی که پوست های تیره دارند، یعنی پیگمنت آبی یا سرد بر آن غالب می شود. پس باید از رنگ های مقابل گرم استفاده شود. یعنی از تناژ قرمز دار

پوست گندمی: پوست های گندمی هر دو پیگمنت ابی و قرمز یا سرد و گرم را دارند. پس در نتیجه باید از دو تناژ با هم یعنی هم قرمز و هم زیتونی استفاده شود.

حالا اگر رنگ پوست گندمی رو به سفید باشد، هشتاد درصد رنگ زیتونی و بیست درصد قرمزی استفاده می شود.

اما اگر رنگ پوست گندمی رو به سبزه باشد، هشتاد درصد رنگ قرمزی و بیست درصد رنگ زیتونی یا سبز استفاده می شود.

ترکیب رنگ هاشور

باید از مکمل زرد برای پوست های گندمی استفاده شود.

بهترین رنگ هاشور ابرو برای پوست های گندمی علاوه بر استفاده از دو مکمل قرمز و زیتونی باید از مکمل زرد نیز استفاده شود. رعایت این نکته بسیار اهمیت دارد. چرا که اگر این نکته رعایت نشود، بدلیل وجود هر دو پیگمنت در داخل پوست رنگ هاشور رو به بنفشی می رود. پس اضافه کردن رنگ زرد الزامی است.

تشخیص رنگ پوست برای زدن هاشور یا تاتو بسیار مهم است. دانستن این نکات کمک می کند تا بهترین رنگ را برای پوست خود انتخاب کنید، در صورتی که اطلاعات کافی داشته باشید.

برند ترکیبات رنگ هاشور

برخی برند ترکیبات رنگ برای هاشور یا ابرو، مکمل ها قبلا ترکیب شده اند. اما در بعضی دیگر، نیاز است تا پیگمنترکار این ترکیبات را آماده کند. در بیشتر مواقع تناژهای موجود در بازار در یک طیف رنگی در بازار وجود دارد که باید خودتان آن ها را آماده کنید. اما باید دقت کنید که چه این مکمل ها آماده باشد یا نه باید به رنگ پوست توجه ویژه ای داشته باشید. پس برای داشتن بهترین نتیجه لازم است رنگ پوست را بشناسیم و مطابق با آن ترکیب رنگی هاشور ابرو را آماده کنیم.

رنگ پوست های مختلف

بهترین رنگ هاشور ابرو همانطور که مشاهده می کنیم، در کشور ما انواع رنگ پوست دیده می شود. از سفیدترین رنگ پوست شامل می شود تا تیره ترین. اما بیشترین رنگ پوستی که کشور ما داراست، رنگ پوست گندمی است. و معمولا رنگ ابرو و چشم ها قهوه ای یا مشکی است.

نتیجه ای که میگیریم این است از رنگ های عسلی و روشن کمتر می توان استفاده کرد. اما معمولا رنگ پوست ها متوسط هستند که تناژ های سرد یا گرم بسیار مناسب است.

حال بهتر درک می کنید که از چه ترکیب و تناژی برای هاشور استفاده کنید.

علت رنگ ریزی هاشور ابرو

رنگ ریزی و از بین رفتن رنگ های تاتو یا هاشور ابرو به چند عوامل بستگی دارد که به شرح زیر است:

 

برند ترکیبات رنگ هاشور

برند رنگ

 بهترین مارک رنگ مو مهم ترین و اصلی ترین از بین رفتن رنگ هاشور رنگ های غیر طبیعی و غیر استاندارد است. ویژگی یک رنگ استاندارد با فرمول مخصوص  درست شده است. اگرچه پایه ترکیب رنگ ها شیمیایی است اما طوری درست می شود که حداقل آسیب را به پوست وارد کند.

رنگ های اورجینال و با کیفیت دارای بارکد ساخت و هولوگرام شرکت ترکیب کننده را به همراه دارد. برای تشخیص اصل بودن رنگ کافی است بارکد آن را اسکن کنید.

البته این نکته را به یاد داشته باشد که ریزش رنگ بعد از اتمام کار هاشور، طبیعی است و جای نگرانی وجود ندارد. پس با مواجه شدن با ریزش رنگ ابرو نباید به این فکر کنید که رنگ به کار برده شده تقلبی است. کنده شدن رنگ های تقلبی بیش از حد است و معمولا با خارش یا سوزش همراه است. نتیجه رنگ تقلبی تکه تکه شدن رنگ است به صورتی که قسمتی رنگ دارد و قسمت دیگر بدون رنگ است. در برخی موارد نیز ترکیب رنگی به گونه ای است که موجب ایجاد عفونت و یا زخم می شود.

نوع پوست

عامل دیگر ریزش رنگ جنس و ساختار پوست است که در این مواقع هر چقدر هم رنگ هاشور اصل و با کیفیت باشد اما اگر خاصیت پوست رنگ پذیری سختی داشته باشد، همچنان با ریزش رنگ مواجه می شوید. معمولا پوست های بیش از اندازه چرب رنگ پذیری کمی دارند که برای رسیدن به نتیجه دلخواه ترمیم انجام می دهند. در برخی موارد کم نیز پوست های خشک خیلی کم رنگ می گیرند و دلیل اصلی آن نیز فقط اختلالات هورمونی است.

پوست های چرب برای رسیدن به نتیجه دلخواه حتما از رنگ های پایه آب  و پوست های خشک نیز باید از رنگ های پایه روغن برای هاشور استفاده کنند.

میزان فشار دست پیگمنترکار

انجام هاشور به روش  میکروپگمنتیش و یا میکروبیلینگ هیچ فرقی در رنگ پذیری پوست ندارد. اگر فشار دست به آرامی باشد به طوری که رنگ تاتو به زیر پوست نرسد، رنگ هاشور بعد از چند روز شروع به ریزش می کند. پس میزان فشار دست بر روی کاشت هاشور ابرو بسیار مهم است.

 

نکات مهم برای انتخاب رنگ هاشور ابرو

  • همیشه برای انتخاب رنگ هاشور ابروی پوست های روشن، رنگ های یک الی دو درجه تیره تر انتخاب کنید. چرا که با انتخاب رنگ های روشن ممکن تا زمان بهبودی زخم های از بین برود و محو شود.
  • برای انتخاب رنگ پوست های تناژ سرد از رنگ های گرم مانند قهوه ای ملایم با تناژ قرمز، و یا نارنجی استفاده کنید.
  • این نکات را در هنگام خرید رنگ هاشور دقت کنید که هر رنگی با چند ته تناژ شامل می شود. مانند قهوه ای با تناژ قرمز یا زیتونی. اما قهوه ای با تناژ ملایم وجود ندارد.

 

 

 

آموزش

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *