میکروبلیدینگ به روش فیبروز

درگذشته برای زیبا نمودن ابرو بانوان به آرایشگاه‌ها مراجعه نموده و آرایشگر ابروی آنها را طراحی و تاتو می‌کرد. این روش در بیشتر مواقع باب میل و سلیقه فرد نبود و بعد از مدتی رنگ‌ها شادابی خود را از دست می‌دلد و به قرمزی و یا سبزی متمایل می‌شد. اما برانکو بابیک به کمک علم ریاضی قوانینی در صورت یافت که با رعایت آنها در زمان آراستن صورت زیبایی آن چندین برابر می‌شد. این فرد با این قوانین توانست روش جدیدی به دنیا معرفی نماید و نام آن را فیبروز نهاد. امروزه بیشتر متدهای جدید برای قرینه نمودن طراحی‌های خود از این قوانین و نسبت‌ها استفاده می‌کنند.

فیبروز

فیبروز روشی جهانی در زمینه زیباسازی صورت محسوب می‌شود. این روش در کشور لهستان ابداع شد. در این روش از نسبت‌هایی که به صورت خدادادی در صورت انسان وجود دارد استفاده می‌شود تا بتوان آن را زیباتر نمود. با استفاده از نسبت‌های طلایی این امکان فراهم می‌شود که به کمک ابزار اندازه‌گیری دقیق تناسب‌های مناسبی در صورت یافته و اندازه‌ی قسمت‌های ایراد دار را حل نمود. برای مثال حتما دیده‌اید که فاصله بین تاج ابروی بعضی خانم‌ها بیشتر از حد معمول به نظر می‌رسد. تاتو کار در روش فیبروز به راحتی با اندازه‌گیری سایز چشم‌ها می‌تواند فاصله بین تاج‌ها را تخمین زده و طراحی را آغاز نماید. در این صورت چشم‌ها نیز خود را زیباتر نشان می‌دهند. به این ترتیب نسبت‌های طلایی نه تنها ابروها را زیبا نمود بلکه به زیبایی چشم‌ها افزود. این معجزه‌ی رعایت نسبت‌های طلایی در صورت است. دیگر روش‌های زیباسازی پوست نیز از همین نسبت‌ها استفاده می‌کنند. یکی از این متدها میکروبلیدینگ است که در زمان استفاده از نسبت‌های طلایی با نام میکروبلیدینگ به روش فیبروز شناحته می‌شود.

میکروبلیدینگ

همانطور که می‌دانید میکروبلیدینگ نیز از دیگر روش‌های زیبا سازی پوست است که در بین بانوان ایرانی بسیار پر طرفدار شده است. این روش شباهت‌های زیادی به روش فیبروز دارد. در میکروبلیدینگ برای قرینه سازی و طراحی انواع میکروبلیدینگ ابرو، میکروبلیدینگ چشم و میکروبلیدینگ لب از نسبت‌های طلایی برانکو بابیک استفاده می‌شود. ایجاد نسبت‌های طلایی آنچنان در نتیجه کار میکرو کار تاثیر دارد که نمی‌توان از انجام آن چشم پوشی نمود. در روش میکروبلیدینگ بعد از انتخاب فرم ابرو، لب و یا خط چشم  نوبت به بی حسی می‌رسد. بعد از انجام بی حسی موضعی میکرو کار به کمک ایجاد تناسب بین اعضا آنها را طراحی می‌کند. در زمان طراحی باید از ابزار استفاده نماید تا نتیجه کار کاملا یکسان و قرینه باشد.  به دلیل اینکه از روش‌های ابداع شده شرکت فی در میکروبلیدینگ استفاده می‌شود اصولا آن را با نام میکروبلیدینگ به روش فیبروز می‌شناسند. فقط به دلیل اینکه فیبروز برای زیباسازی چشم و لب هیچ تکنیکی ارائه نداده است، میکروبلیدینگ را بیشتر می‌شناسند و طرفدار بیشتری یافته است.

میکروبلیدینگ ابرو به روش فیبروز

روش فیبروز برای ابرو بسیار کامل و جامع است. شرکت فی برای ایجاد زیبایی در ابرو سنگ تمام گذاشته است و تمام نسبت‌های طلایی را برای هرچه کامل طراحی شدن ابرو‌ها ابداع و آموزش می‌دهد. جناب بابیک با طراحی 4 مدل ابرو، نحوه طراحی آنها روی ابرو و تکنیک‌های ایجاد تناسب در این 4 مدل را به صورت کامل به جهان معرفی نمود. همچنین با ایجاد محدودیتی وظیفه انتخاب فرم ابروی مشتری را بر عهده تاتوکار گذاشت. اما میکروبلیدینگ ابرو به روش فیبروز از تمامی تکنیک‌های تناسب در ابروهای شرکت فی استفاده می‌نماید با این تفاوت که انتخاب فرم ابرو به سلیقه مشتری انجام می‌گیرد. البته با توجه به این که میکرو کار در دوره‌های آموزش میکروبلیدینگ با انواع فرم صورت و انواع ابروی متناسب با آن آشنایی دارد، به مشتری مشاوره مناسبی می‌دهد تا بهترین فرم انتخاب شود تا نتیجه کار مورد پسند مشتری قرار گیرد. البته این روش موقتی است و در صورتی که به هر دلیل رضایت مشتری جلب نشد می‌توان به راحتی آن را پاک کرده و مجددا طراحی نمود.

میکروبلیدینگ چشم به روش فیبروز

در میکروبلیدینگ چشم به روش فیبروز از نسبت‌های طلایی برای ایجاد تناسب بین خط چشم طراحی شده با چشم‌ها و پلک استفاده می‌شود. اصولا کشیدن یک خط چشم قرینه و در عین حال زیبا که با فرم چشم و صورت همخوانی داشته باشد، برای افراد بی تجربه کمی سخت است. اما در صورتی که آن را به یک میکرو کار ماهر بسپارید، این کار را به نحوه احسنت انجام خواهد داد؛ چرا که این فرد در دوره‌های آموزش میکروبلیدینگ به روش فیبروز به صورت کامل درباره انواع خط چشم، تناسب خط چشم با چشم‌ها و نحوه قرینه سازی آنها به کمک نسبت‌های طلایی فیبروز آموزش داده می‌شود. تسلط میکرو کار به انجام میکروبلیدینگ خط چشم به روش فیبروز به کمک رزومه این فرد قابل تشخیص است. میکروبلیدینگ خط چشم به روش فیبروز در صورت تمایل به صورت رنگی نیز امکان پذیر است.

میکروبلیدینگ لب به روش فیبروز

همانطور که می‌دانید فیبروز برای طراحی لب‌ها تکنیکی ارائه نداده است اما میکروبلیدینگ از تکنیک‌های قرینه سازی فیبروز برای زیباتر کردن لب‌ها استفاده می‌کند. در واقع به کمک میکروبلیدینگ لب به روش فیبروز مشتری می‌تواند لب‌هایی حجیم داشته باشد بدون اینکه حتی 1 میلی بوتاکس تزریق کرده باشد. میکرو کار به کمک نسبت‌های طلایی لب‌هایی قرینه و حجیم برای مشتری طراحی می‌کند.  از میکروبلیدینگ لب به روش فیبروز برای از بین بردن بی رنگی لب، باریکی لب و در بعضی مواقع عدم تقارن لب‌های بالا با پایین استفاده می‌شود. میکروبلیدینگ از تکنیک‌ها ترکیب رنگ روش فیبروز نیز برای آماده کردن رنگ‌های مختلف و زیبا استفاده می‌کند. رنگ کردن لب‌ها از خدماتی است که میکروبلیدینگ لب به مشتریان خود ارائه می‌دهد اما انتخاب رنگی که با رنگ پوست مشتری متناسب باشد و در عین حال مطابق با مد روز باشد کمی سخت به نظر می‌رسد؛ اما فیبروز برای این مشکل نیز راه حل مناسبی ارائه نموده و با معرفی انواع رنگ پوست و رنگ‌هایی که برای آنها مناسب است کار میکرو کار را راحت نموده است.

میکروبلیدینگ به کمک رنگ‌های فیبروز

در بازار رنگ‌های تاتو با برندهای مختلف وجود دارد.  اما انتخاب نوع با کیفیت آن باید با دقت و دانش قبلی انجام گیرد. شرکت فی برای طرفداران خود رنگ‌هایی تولید می‌کند که با ساختار پوست سازگاری دارند. رنگ‌های باکیفیت این شرکت با برند فی به فروش می‌رسند. شرکت فی با اینکه در لهستان واقع شده است  اما تولید رنگ‌های خود را در آلمان انجام می‌دهد. انتخاب رنگ‌های مناسب برای انواع پوست و نحوه ترکیب رنگ‌ها با مکمل‌هایشان به صورت کاملا دقیق به متقاضیان آموزش داده می‌شود. در ضمن بد نیست بدانید در هر روشی می‌توان از رنگ‌های شرکت فی استفاده نمود. در صورتی میکروبلیدینگ به روش فیبروز به کمک رنگ‌های فیبروز انجام گیرد، ماندگاری مناسبی خواهد داشت و بعد از اتمام زمان ماندگاری به هیچ عنون تغییر رنگ نخواهد داد.

شباهت میکروبلیدینگ با فیبروز

روش میکروبلیدینگ به روش فیبروز شباهت‌ زیادی دارد. از شباهت‌های آنها می‌توان به موارد زیر اشاره نمود.

  • نحوه بی‌حسی
  • استفاده از نسبت‌های طلایی در هر دو روش
  • استفاده از روش‌های قرینه سازی یکسان
  • استفاده از ابزارهای اندازه‌گیری برای قرینه سازی
  • نحوه یکسان استفاده از قلم و سوزن‌ها
  • نحوه یکسان کشیدن هاشورها
  • استفاده از رنگ‌های برند فیبروز

به خاطر این شباهت‌ها است که انجام میکروبلیدینگ به روش فیبروز نتیجه خوبی در پی دارد و به همین دلیل این روش طرفداران زیادی دارد.

تفاوت میکروبلیدینگ با فیبروز

تفاوت‌های بین روش فیبروز با روش میکروبلیدینگ در چند مورد است که به اختصار به آنها اشاره خواهیم داشت.

  • در میکروبلیدینگ انتخاب فرم ابرو، لب و خط چشم به سلیقه مشتری است این درحالی است که در فیبروز تاتوکار از 4 الگویی طراحی شده برای انتخاب فرم ابرو استفاده می‌کند
  • در فیبروز ابتدا تاج ابرو طراحی می‌شود سپس بی‌حسی انجام می‌گیرد؛ اما در میکروبلیدینگ ابتدا ابرو بی حس می‌شود و در انتها هاشورها کشیده می‌شود.

همانطور که مشاهده می‌فرمایید تفاوت این دو بسیار ناچیز است و این را می‌توان از دلایل پر طرفدار بودن میکروبلیدینگ به روش فیبروز دانست.

چه کسانی می‌توانند از میکروبلیدینگ به روش فیبروز استفاده کنند

تمام افرادی که در ابرو خود دچار کم پشتی، باریکی و اثار شکستگی ابرو هستند کاندید مناسبی برای میکروبلیدینگ ابرو به روش فیبروز هستند. اصولا فیبروز فقط برای ناحیه ابرو تکنیک‌های خود را ارائه داده است. در ضمن اگر علاقه دارید خط چشمی زیبا و متقارن داشته باشید نیز می‌توانید از این روش استفاده نمایید. میکروبلیدینگ لب به روش فیبروز برای داشتن لب‌های خوش رنگ، زیبا و حجیم بسیار مناسب به نظر می‌رسد. تکنیک‌های روش میکروبلیدینگ بسیار شبیه به فیبروز است و در میکروبلیدینگ به روش فیبروز فقط به صورت شاخص از نسبت‌های طلایی استفاده شده در فیبروز، در میکروبلیدینگ نیز استفاده می‌شود.

چه کسانی نباید از میکروبلیدینگ به روش فیبروز استفاده کنند؟

در صورتی که باردار هستید و یا دوران شیردهی را سپری می‌کنید بهتر است از میکروبلیدینگ به روش فیبروز  استفاده نکنید. در ضمن برای افرادی که دچار بیماری صرع، دیابت، مشکلات هورمونی، انواع سرطان و حساسیت‌های پوستی هستند میکروبلیدینگ به روش فیبروز پیشنهاد نمی‌شود. قبل از شروع به کار میکرو کار از متقاضی سوالاتی درباره بیماری‌های فرد و همچنین داروهای مصرفی او سوال می‌کند تا در صورتی که انجام میکروبلیدینگ به روش فیبروز برای مشتری مضر باشد آن را انجام ندهند.