خدمات میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن

خدمات میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن

خدمات میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن

خدمات میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن برای همه ما اهمیت دارد که در طول روز همیشه آراسته و مرتب باشیم و صورتی زیبا و آرایش کرده داشته باشیم. البته این کار کمی سخت به نظر می‌رسد مگر اینکه از یک روش آرایش موقت برای صورت خود استفاده نماییم.

امروزه روش‌های بسیاری زیادی ابداع شده است؛ اما همگی آنها از تاتو سنتی نشات می‌گیرند و به نحوی این روش اصلاح نموده‌اند. از جدیدترین روش‌ها میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن هستند.

 

خدمات میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن

 

میکروپیگمنتیشن

میکروپیگمنتیشن جزء پرطرفدارترین روش‌های زیبایی موقت است. در دوره‌های آموزشی میکروپیگمنتیشن اصول تئوری انواع صورت و فرم ابرو و تناسب بین این دو، انواع خط چشم و انواع فرم چشم و نحوه کشیدن خط چشم برای هر ابرو و در انتها نحوه کشیدن خط لب برای حجیم کردن لب‌ها،میکروپیگمنتیشن لب و … را آموزش خواهند داد. این آموزش‌های تئوری تقریبا در تمامی متدها مخصوصا در دوره‌های آموزش خدمات میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن آموزش داده می شود. اما در مرحله اجرا باید بدانید که در متد میکروپیگمنتیشن برای خراشیدن ابرو و تزریق رنگدانه‌ها به پوست از دستگاه میکروپیگمنتیشن استفاده می‌شود. در این دستگاه‌ها نه تنها سوزن‌ها به صورت یک بار مصرف استفاده می‌شود بلکه کارتریج آن نیز یک بار مصرف است و برای هر فرد تعویض می‌شود. آموزش نکاتی که بعد از انجام میکروپیگمنتیشن باید به متقاضی آموزش داده شود نیز از دیگر مواردی است که در دوره‌های آموزش میکروپیگمنتیشن به پیگمنتر آموزش داده می‌شود.

میکروبلیدینگ

میکروبلیدینگ نیز از دیگر روش‌های زیبا سازی صورت می‌باشد و به دلیل مزایای بسیار، با استقبال خوبی روبه رو شده است. در این روش میکروکار به کمک قلم و سوزن مناسب پوست هر فرد ابروی شخص رنگدانه‌ها را به لایه‌ی میانی پوست تزریق می‌کند.

میکروبلیدینگ

 

در دوره‌های آموزش خدمات میکروبلیدینگ علاوه بر آموزش انواع فرم صورت و انواع مدل‌های ابرو، چشم، خط چشم و نحوه ایجاد تناسب در این موارد، همچنین نحوه کشیدن خط لب و رنگی نمودن لب، نحوه اجرای دستی تکنیک‌های میکروبلیدینگ نیز آموزش داده می‌شود. موارد تئوری که در دوره‌های آموزش خدمات میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن آموزش داده می‌شود تقریبا همسان هستند و تفاوت چندانی با هم ندارند. در این روش میکرو کار با یک قلم مخصوص میکروبلیدینگ و به کمک سوزن مناسب با پوست مراجعه کننده، به صورت دستی خراش‌های روی پوست صورت ایجاد می‌کند و رنگدانه‌ها را به آن القا می‌کند. به دلیل دستی بودن این روش مهارت میکرو کار در کار با قلم بسیار اهمیت دارد.

تفاوت‌ها و شباهت‌های میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن

میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ هر دو از متدهای زیباسازی پوست هستند و در عین تشابه‌هایی که با هم دارند، تفاوت‌های زیاد و اساسی نیز در آنها یافت می‌شود. آموزش خدمات میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن را می‌توان در قسمت تئوری یکسان دانست. برای مثال در موارد زیر از یک تکنیک برای هر دو آنها استفاده می‌شود.

 • نحوه بی حسی
 • طراحی ابرو
 • نحوه قرینه سازی
 • مراقبت‌های بعد از میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ

 

تفاوت‌ها و شباهت‌های میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن

 

تفاوت اصلی و اساسی میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ در نحوه اجرای و ترسیم خطوط است. دوره‌های آموزش خدمات میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن را می‌توان در یک مرکز آموزش داد؛ زیرا برای تمرین نحوه زدن هاشورها و خطوط نیز از پوست مصنوعی استفاده می‌شود. از دیگر تفاوت‌های میکروبلیدینگ با میکروپیگمنتیشن در میزان ماندگاری این روش‌ها است. در ادامه سعی داریم بیشتر به تفاوت‌ها و شباهت این متدها اشاره بنماییم. در صورت تمایل می‌توانید ما را در این مقاله دنبال نمایید.

بی حسی

در دوره‌های آموزش خدمات میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن به شما آموزش داده می‌شود که با کمک چه پمادهایی بتوانید ابرو‌ها را به صورت موضعی بی حس نمایید. بی حس نمودن در انجام متدهای زیبایی تاثیر زیادی دارد؛ زیرا درد را کاهش می‌دهد. بی حس نمودن ناحیه چشم به دلیل حساسیت بیشتر کمی دشوار است؛ اما انجام آن نیز به کمک تمرین و دقت در کار ممکن است. در حین بی حسی بهتر است از بیمار درباره بیماری‌های او و داروهای مصرفی او سوال نمایید و در صورتی که به دلایلی امکان انجام میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن برای او ممکن نیست جلسه را کنسل نمایید. در این زمان حتی می‌توانید در مورد مدل ابرو، مدل خط چشم و رنگ رژ لب  که فرد به آن علاقه دارد صحبت کنید و به توافق برسید. با صحبت کردن می‌توانید اعتماد مشتری را بدست بیاورید.

طراحی ابرو، خط چشم و خط لب

طراحی مدلی که با مراجعه کننده بر سر آن به توافق رسیده‌اید نیز از مراحلی است که به صورت مشترک در آموزش خدمات میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن آموزش داده می‌شود. در این مرحله دانش میکرو کار و یا پیگمنتر به کار او آمده و کمک می‌کند که فرم مناسب صورت فرد ترسیم شود. در صورتی که مراجعه کننده برای آرایش ابروی خود مراجعه نموده است باید مدل مورد نظرش را با توجه به فرم صورت فرد بررسی نمایید. در صورتی که مدل انتخاب شده برای صورت مشتری مناسب نباشد باید برای قانع کردن او اقدام نمایید. در صورتی که برای ترسیم خط چشم مراجعه کننده دارید، بهتر است بسته به فرم چشم او بهترین خط چشم را تشخیص داده برای او ترسیم نمایید. در صورت مراجعه برای آرایش لب می‌توانید رنگ لب مشتری را با انچه برای او مناسب‌تر است مقایسه نموده و مشتری را قانع نمایید. همانطور که مشاهده کردید در زمان طراحی میکروبلیدینگ با میکروپیگمنتیشن هیچ فرقی ندارد.

طراحی ابرو، خط چشم و خط لب

نحوه قرینه سازی

نحوه قرینه سازی خط لب، خط چشم و ابروها نیز از دیگر مراحلی است که در دوره‌های آموزش خدمات میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن به صورت مشترک آموزش داده می‌شود. بعد از طراحی نوبت به قرینه سازی می‌رسد. امروزه ابزار دقیقی برای اندازه‌گیری و ایجاد تناسب در اجزای صورت وجود دارد. برای مثال خط کش دیوایدر، خط کش ژله‌ای، شابلون و … . این ابزار به میکرو کار و پیگمنتر کمک می‌کند بدون هیچ مشکلی بتواند دو ابرو و با خط چشم را با هم قرینه نماید.

 

نحوه قرینه سازی

 

رعایت نسبت‌های طلایی موجود در اجزای صورت نیز کمک شایانی به زیباتر شدن صورت فرد مراجعه کننده می‌کند. با رعایت این نسبت‌ها نه تنها ابرو، خط چشم و یا لب زیبایی خواهید داشت بلکه در جذاب نمودن فرم صورت نیز موثر است. از این نسبت‌ها می توانید در تمامی اجزای صورت استفاده نمایید تا تعادل را تمام اجزا حفظ کنید.

تفاوت میکرو کار و پیگمنتر

همانطور که قبلا نیز گفته شد روش میکروبلیدینگ با میکروپیگمنتیشن تنها در نحوه اجرا تفاوت دارند. در میکروبلیدینگ کشیدن هاشورها به کمک قلم و سوزن و با دست انجام می‌شود؛ اما در میکروپیگمنتیشن برای کشیدن خطوط از دستگاه میکروپیگمنتیشن و کارتریج استفاده می‌شود. جالب است بدانید که آموزش این مرحله نیز به صورت مشترک در دوره‌های آموزش خدمات میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن انجام می‌گیرد. زیرا برای تمرین میزان فشاری که باید به پوست وارد شود در هر دو متد از پوست مصنوعی استفاده می‌شود. البته دستگاه‌های میکروپیگمنتیشن جدید به صورت هوشمند طراحی شده اند و پیگمنتر نیاز به آموزش کمتری دارد و به کمک دستگاه می‌تواند خطوط نازک‌تر و طبیعی‌تری ترسیم نماید. برای نحوه کشیدن خطوط، تنظیم نمودن هاشورها با ضخامت موی ابرو و تعیین نقاط کانونی در هر دو روش از یک تکنیک استفاده می‌شود.

مراقبت‌های بعد

تفاوت میکرو کار و پیگمنتر

 

در دوره‌های آموزش خدمات میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن به افراد آموزش داده می‌شود که بعد از انجام هر نوع تکنیک زیبایی پوست مراقبت‌های یکسانی وجود دارد.

دلیل این امر این است که در تمام روش‌ها پوست را برای القای رنگ خراش می‌دهند. این باعث ایجاد زخم بسیار کوچکی روی پوست می‌شود. در صورت عدم رعایت بعضی نکات امکان بروز عفونت و کم شدن ماندگاری ابرو افزایش می‌یابد. این مراقبت‌ها را به طور کلی می‌توان در موارد زیر خلاصه نمود.

 • عدم شستن صورت تا 3 روز
 • عدم استحمام تا 3 روز و بعد از سه روز صورت خود را نشویید
 • به استخر و سونا نروید
 • به هیچ عنوان صورت را مالش ندهید و آن را نخارانید
 • از لایه بردار استفاده نکنید
 • تا چند روز از لوازم آرایش استفاده نکنید
 • از اصلاح صورت و یا وکس بپرهیزید
 • لیزر صورت خود را تا دو هفته به تاخیر بیاندازیدتفاوت میکرو کار و پیگمنتر

ماندگاری

ماندگاری میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن به صورت میانگین بین 6 ماه تا 1 سال تخمین زده شده است. اما بسته به رعایت بعضی موارد و وجود بعضی شرایط این ماندگاری می‌تواند تا ایان 1 سال تمدید شود. در دوره‌های آموزش خدمات میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن به شما این عوامل را توضیح خواهند داد. یکی از مهمترین دلایل نوع پوست فرد است.

 

افراد با پوست‌های چرب ماندگاری کمتری در این زمینه دارند. رعایت نکات بعد از انجام متدهای زیبایی نیز بر ماندگاری میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ تاثیر به سزایی دارد. به صورت تجربی کارشناسان ماندگاری میکروپیگمنتیشن را کمی بیشتر از میکروبلیدینگ می‌دانند. دلیل این امر استفاده از دستگاه در میکروپیگمنتیشن است. دستگاه تزریق‌های دقیق‌تری دارد و رنگ را دقیقا در بین لایه‌های اپیدرم درم پوست تزریق می‌کند. این درحالی است که در میکروبلیدینگ میکرو کار با استفاده از قلم و سوزن می‌تواند کار را با ظرافت بیشتری پیش ببرد و با افزایش مهارت به مرور زمان تزریق‌های دقیقی انجام دهد.

آموزش خدمات میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن

آموزش خدمات میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن

در این مقاله درباره آموزش خدمات میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن با شما صحبت کردیم. همانطور که ملاحظه فرمودید این دو روش شباهت‌های زیادی به هم داشتند. تقریبا تمام کارهایی که انسان در آنها نقش داشت به صورت یکسان انجام می‌گرفتند؛ اما تفاوت متد میکروپیگمنتیشن با روش میکروبلیدینگ در دستگاهی است که در روش میکروپیگمنتیشن استفاده می‌شود.

استفاده از دستگاه ماندگاری رنگ‌ها را افزایش می‌دهد و تزریق‌های دقیق‌تری دارد اما از لحاظ قیمت می‌توان گفت میکروبلیدینگ کمی ارزانتر از میکروپیگمنتیشن می‌باشد.

 

دسته‌بندی نشده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *