آموزش میکروبلیدینگ به روش فیبروز

آموزش میکروبلیدینگ به روش فیبروز

Eyebrows tinting treatment with natural henna dye


آموزش میکروبلیدینگ به روش فیبروز

روش فیبروز ابرو از روش‌های فوق‌العاده دقیق و علمی آرایش موقت ابرو است و در این روش برای قرینه نمودن ابروها از نسبت‌های طلایی استفاده می‌شود. این نسبت‌ها کمک می‌کند ابروهایی ترسیم نمایید که علاوه بر زیبا نمودن صورت ایرادات آن را نیز پوشش دهد. شرکت فی با ابداع این روش نه تنها توانسته از آرزوی بسیاری از بانوان برای داشتن ابروی قرینه را محقق کند، بلکه روشی به دنیا معرفی نمود که دیگر روش‌های آرایش موقت نیز از آن الهام می‌گیرند. برای مثال میکروبلیدینگ ابرو از روش‌های فیبروز استفاده می‌نماید تا روش کامل‌تری باشد. در دوره‌های آموزشی نیز آموزش میکروبلیدینگ به روش فیبروز انجام می شود.

آموزش میکروبلیدینگ به روش فیبروز

 

در دوره آموزش میکروبلیدینگ به روش فیبروز چه می‌آموزید؟

بعد از اینکه تصمیم گرفتید که در دوره آموزش میکروبلیدینگ به روش فیبروز شرکت کنید. بهتر است مراکز آموزشی را انتخاب نمایید که از هر لحاظ توانسته باشد مجوزهای مربوطه را دریافت نماید. مهمترین مجوز، مجوز سازمان فنی و حرفه‌ای است.  سرتیترهای آموزشی که باید در دوره آموزش میکروبلیدینگ به روش فیبروز فرا بگیرید بسیار نزدیک به آموزش‌های روش فیبروز است. در این آموزش‌ها باید نکات تئوری همچون انواع فرم صورت، انواع ابرو، تناسب بین ابرو، فرم صورت و…. . مباحث عملی فیبروز ابرو با میکروبلیدینگ ابرو تفاوت چندانی ندارد. اصلی‌ترین مباحثی که در این دوره‌ها به شما آموزش داده می‌شود مواد زیر است.

در دوره آموزش میکروبلیدینگ به روش فیبروز چه می‌آموزید؟

 

 • فیبروز ابرو
 • میکروبلیدینگ ابرو
 • طراحی ابرو و فرم دادن به ابرو
 • نسبت طلایی
 • مراحل میکروبلیدینگ به روش فیبروز
 • الگوهای برانکو بابیک
 • رنگها در میکروبلیدینگ به روش فیبروز

با آموزش این مباحث، شما بعد از مدتی می‌توانید از تکنیک‌های فیبروز برای انجام میکروبلیدینگ ابرو استفاده نمایید. این روش‌ها شباهت زیادی به هم دارند اما در فیبروز ابرو از تکنیک‌های پیشرفته‌تری استفاده می‌شود. در این مقاله شما را با گوشه‌ای از این آموزش‌ها آشنا خواهیم کرد.

فیبروز ابرو

از آنجایی که می‌خواهیم شما را با آموزش میکروبلیدینگ به روش فیبروز آشنا کنیم بد نیست کمی درباره فیبروز ابرو بیشتر بدانید. ابداع کننده فیبروز ابرو اقای برانکو بابیک اساس کار خود را بر نسبت‌های طلایی موجود در صورت بنا نهاد و از همین رو نیز نام شرکت خود را فی ( PHI) برگرفته از عدد طلایی فی انتخاب نمود.

فیبروز ابرو

بروز هم که همه می‌دانیم به معنی ابرو است. در واقع می‌توان گفت روش فیبروز یعنی ایجاد تناسب در ابرو. در روش 4 الگوی اساسی بر اساس انواع صورت طراحی شده است و هر کدام از آنها برای فرم صورت خاصی مناسب است. تشخیص و انتخاب مدل ابرو بر عهده تاتو کار می‌باشد. از طرفی بعد از انتخاب مدل ابرو نوبت به طراحی آن می‌رسد. در اینجا است که دانستن نسبت‌های طلایی و اجرای آن باعث منحصر به فرد شدن مدل ابروی هر فرد خواهد شد. با رعایت نسبت‌های طلایی به کمک ابزار اندازه‌گیری دقیق همچون خط کش ژله‌ای، خط کش دیوایدر، شابلون و …. می‌توانید ابروهایی کاملا قرینه طراحی و سپس اجرا نمایید. در این روش از هیچ گونه دستگاهی استفاده نمی‌شود و کار کاملا دستی انجام می‌شود.

میکروبلیدینگ ابرو

میکروبلیدینگ ابرو از روش‌های جدید آرایش موقت ابرو به شمار می‌آید. در این روش فرد مراجعه کننده فرم ابروی مورد نظر خود را به میکرو کار در قالب عکس نشان می‌دهد. اگر نوع ابرو با فرم صورت مراجعه کننده تناسب نداشت، میکرو کار با توجه به دانش قبلی خود به فرد متقاضی مشورت خواهد داد و او را متقاعد می‌نماید تا از فرم ابروی دیگری برای خود استفاده نماید. حال اگر مدل مورد نظر وی با فرم صورت او هماهنگی داشت که نظر مشتری محترم شمرده شده و اجرا می‌شود.

میکروبلیدینگ ابرو

طراحی و قرینه نمودن این روش به کمک ابزار اندازه‌گیری ساده و به کمک نسبت‌های طلایی روش فیبروز ابرو انجام می‌گیرد. نسبت طلایی علاوه بر اینکه در دوره آموزش میکروبلیدینگ به روش فیبروز آموزش داده می‌شود در دروره‌های آموزش میکروبلیدینگ نیز استفاده می‌شود. بعد از طراحی و قرینه سازی نوبت به ترکیب رنگ، انتخاب بهترین نوع سوزن و نصب آن به قلم فرا می‌رسد. از آنجایی که این روش نیز دستی است مهارت میکرو کار در میزان فشاری که با دست به پوست وارد می‌کند اهمیت زیادی دارد.

طراحی ابرو و فرم دادن به ابرو

به صورت اساس کار همه روش‌های زیبایی ابرو طراحی ابرویی است که علاوه بر زیبا کردن ابرو، صورت فرد را نیز زیبا تر نماید. این در صورتی محقق خواهد شد مجری روش چه تاتوکار در فیبروز ابرو و چه ماکرو کار در میکروبلیدینگ ابرو انواع فرم صورت و ابرویی که با هم تناسب دارد را بشناسد. در صورتی که ابروی ترسیم شده علاوه بر زیبا نمودن صورت و ابرو، ایراد هر دو را پوشش دهد، می‌توان گفت که تاتوکار بسیار ماهری این ابرو را ترسیم نموده است. انواع فرم صورت و ابروی متناسب با آن را در زیر به صورت مختصر نام می‌بریم.

 • صورت کشیده – ابروهای تخت افقی
 • صورت گرد – ابروهای زاویه دار
 • صورت بیضی – تمامی مدل‌های ابرو
 • صورت مربعی – ابروهای دایره‌ای
 • صورت قلبی – ابروهای کلفت و پرپشت

 

طراحی ابرو و فرم دادن به ابرو

در دوره آموزش میکروبلیدینگ به روش فیبروز علاوه بر آموزش انواع ابرو، انواع فرم صورت و تناسب بین آنها به شما آموزش داده می‌شود در صورتی که افرادی که به شما مراجعه می‌کنند فقط قسمتی از ابرویشان مشکل داشت به چه نحوی روی این ابرو کار کنید.

نسبت طلایی

نسبت‌های طلایی که می‌توان از نعمات دانست که خداوند در ما آدمیان نهاده است. در تک تک اعضای بدن نسبت‌هایی وجود دارد که حتی با جابجا نمودن یک میلی‌متری نیز این تناسب‌ها به هم می‌ریزد. در صورت نسبت‌های دقیق‌تری وجود دارد. برای مثال با اندازه‌گیری سایز چشم‌ها می‌توانید فاصله بین دو تاج ابرو را تخمین زد. و یا به کمک فاصله بینی تا گوشه چشم می‌توان انتهای ابرو را مشخص نمود. با رعایت این نکات ریز می‌توان ابرویی را ترسیم نمود که علاوه بر زیباتر نمودن خود ابرو بر زیبایی صورت نیز بیافزاید. شاید به جرات بتوان گفت مهمترین نکته‌ای که در دوره آموزش میکروبلیدینگ به روش فیبروز آموزش داده می‌شود چگونه محاسبه و تشخیص نسبت‌های طلایی صورت می‌باشد.

طراحی ابرو و فرم دادن به ابرو

رعایت این اصول ریاضی و علمی علاوه بر فیبروز بلکه در هر روش دیگر آرایش موقت توصیه می‌شود. به راحتی می توان گفت رعایت نسبت‌هایی چون فاصله بین چشم‌ها و اندازه چشم، طول و عرض چشم، ابرو و فاصله دو ابرو با هم، فاصله گوش تا گوش، فاصله بین گونه تا بینی و … می‌تواند بر مزایای میکروبلیدینگ ابرو اضافه نماید و آن را تبدیل به از هر لحاظ روشی کامل کند.

مراحل اجرای میکروبلیدینگ به روش فیبروز

این دو روش در مرحله اجرا کاملا شبیه به یک دیگر هستند و به صورت دستی هاشورها اجرا خواهند شد. تنها فرق روش فیبروز با روش میکروبلیدینگ ابرو در نحوه طراحی و کشیدن خطوط است. در فیبروز ابرو از 4 الگوی نمونه برای قرار دادن نقاط کانونی استفاده می‌شود، حال آنکه در میکروبلیدینگ ابرو با توجه به نحوه رشد تار موهای ابرو این نقاط انتخاب می‌شوند. در دوره آموزش میکروبلیدینگ به روش فیبروز به شما نحوه استفاده از این دو به صورت همزمان آموزش داده می‌شود. در روش فیبروز بعد از انجام طراحی روی تاج ابرو بی حسی انجام می‌گیرد؛ اما در میکروبلیدینگ ابرو در ابتدای کار ابروی مراجعه کننده را بی حس می‌کنند.

الگوهای برانکو بابیک

همانطور که قبلا اشاره شد برانکو بابیک به کمک شناخت آناتومی صورت و نسبت‌هایی که در اجزای صورت وجود دارد، توانست 4 الگو و یا مدل را به صورت پیش فرض طراحی کند. او برای طراحی این 4 الگو تکنیک‌هایی نیز تدوین نمود تا آموزش این 4 الگو نیز به راحتی امکانپذیر باشد. در دوره‌های آموزش میکروبلیدینگ به روش فیبروز نیز این چهر الگو و موارد استفاده آنها آموزش داده می‌شود. در  مختصرا این 4 الگو را به شما معرفی می‌کنیم.

مراحل اجرای میکروبلیدینگ به روش فیبروز

 

 • مدل هاشور spine-3

نقطه‌ی کانونی در این مدل در بخش انتهای ابرو در نظر گرفته می‌شود و خطوط ابرو به سمت انتهای ابرو کشیده می‌شوند.

 • مدل هاشور spine-5

در این الگو محل قرارگیری نقطه کانونی را در نیمه اول ابرو و در قوس ابرو قرار می‌گیرد.

 • مدل هاشور spine-6
 • نقطه کانونی این مدل درست برعکس تمام مدل‌های دیگر در قوس پایینی ابرو قرار دارد.
 • مدل هاشور upper spine

در این مدل نقطه کانونی را در قسمت بالا قرار داده و به همین دلیل هاشورها را به سمت بالا ترسیم می‌شوند و به مرور و با نزدیک شدن به دم ابرو خطوط هاشور حالت خمیده به خود می‌گیرند.

رنگ‌ها در میکروبلیدینگ به روش فیبروز

در روش فیبروز ابرو بهترین برند مورد استفاده همان رنگ‌های برند فی می‌باشد. در در دوره‌های آموزش آموزش میکروبلیدینگ به روش فیبروز نکاتی درباره انواع رنگ پوست، نحوه ترکیب رنگ‌ها، نحوه ترکیب مکمل‌ها بر اساس رنگ پوست و … آموزش داده می‌شود.میزان رنگی که به کمک سوزن باید تزریق شود نیز بسیار مهم است و با تمرین می‌توانید به بهترین شکل آن را انجام دهید.

 

رنگ‌ها در میکروبلیدینگ به روش فیبروز

 

ابزار کار میکروبلیدینگ به روش فیبروز

ابزارهایی که در زمان انجام میکروبلیدینگ به روش فیبروز مورد نیاز است در دو قسمت می‌باشد. تعدادی ابزار اندازه‌گیری هستند که یک بار برای همیشه استفاده می‌شود. اما در دوره‌های آموزش میکروبلیدینگ به روش فیبروز به شما آموزش داده می‌شود که به چه نحوی سوزن را انتخاب نمایید و از چه ابزرای به صورت یک بار مصرف استفاده کنید.

 

دسته‌بندی نشده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *