آموزش تاتو ابرو به روش میکروپیگمنتیشن

آموزش تاتو ابرو به روش میکروپیگمنتیشن

آموزش تاتو ابرو به روش میکروپیگمنتیشن

آموزش تاتو ابرو به روش میکروپیگمنتیشن از لحاظ پزشکی همه روش‌های زیباسازی ابرو از جمله هاشور، فیبروز، میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ همگی زیر شاخه‌های تاتو سنتی هستند که مدرن تر شده اند و به لطف نیمه دائمی بودن این روش‌ها استقبال از آنها روز به روز افزایش یافته است. از دیگر تغیراتی که در تاتو سنتی رخ داده است، بکارگیری دستگاه‌های جدید و سوزن‌های مدرن است که آسیب پوست را کاهش داده اند.

آموزش تاتو ابرو به روش میکروپیگمنتیشن

 

تاتو چیست

تاتو یا خالکوبی روش سنتی کشیدن طراحی خاص روی پوست بدن است. در این روش فرد بسته به سلیقه، مذهب و اعتقادات خود به کمک قلم سنتی تصاویری روی پوست خود طراحی می‌کرد. تاتوی ابرو نیز دقیقا به همان روش انجام می‌گرفت، با این تفاوت که نقش ابرو در ناحیه ابرو طراحی می‌شد. این روش دائمی بود و فرد مجکوم بود آنچه را انتخاب می‌کرد تا مدت‌ها زیادی تحمل کند. البته باید این را نیز یادآور شویم که بعد از مدتی رنگ‌ها زیبایی خود را از دست می‌دادند و به قرمز، سبز و خاکستری نزدیک می‌شدند و فرد باید از مداد ابرو استفاده می‌کرد تا آن رنگ‌ها را پوشش دهد. حال اگر به هر دلیلی بعد از مدتی ابروی خود را دوست نداشت مجبور بود که با مداد ابرو، آن را پوشش داده به شکل دلخواه خود در آورد. این روش به دلیل معایبی که داشت خیلی زود منسوخ شد و خانم‌ها ترجیخ دادند به جای اینکه ابروی خود را تاتو کنند از لوازم آرایش استفاده نمایند.

آموزش تاتو ابرو به روش میکروپیگمنتیشن

به مرور استفاده از تاتو برای ابرو فرم تازه‌ای به خود گرفت و روش‌های زیادی برای طبیعی شدن ابروها ابداع شد. امروزه میکروپیگمنتیشن، میکروبلیدینگ و فیبروز همگی از شاخه‌های تاتو می‌باشند. با گسترش روش‌های جدید و نوین زیباسازی ابرو همچون میکروپیگمنتیشن، آموزش تاتو ابرو به روش میکروپیگمنتیشن نیز رونق گرفته است.

میکروپیگمنتیشن

میکروپیگمنتیشن نیز از جدیدترین متد زیبا سازی صورت است. در این روش تاتو کار به کمک دستگاه و یک قلم که با سیم به دستگاه متصل است و انواع سوزن روی صورت و علی‌الخصوص ابرو تاتو انجام می‌دهد. و درواقع می‌توان گفت به کمک دستگاه رنگدانه‌ها را وارد لایه میانی پوست می‌کند. در این روش تاتوها نیمه دائمی هستند و بسته به مراقبت‌های بعد از میکروپیگمنتیشن و نوع پوست بین 6 ماه تا 1 سال ماندگاری دارد. ماندگاری محدود این روش از مهمترین مزایای این روش محسوب می‌شود. فرد متقاضی میکروپیگمنتیشن در صورتی که از آنچه برایش انجام داده شده ناراضی باشد به راحتی میتواند آن را تغییر دهد و مدل دیگری را بعد از چند ماه تجربه مند. در این روش تاتو کار به کمک ابزار دقیق اندازه‌گیری می‌تواند ابروهایی کاملا قرینه و طبیعی برای شما ترسیم نماید. خطوط رسم شده در این روش به تارموی فرد متقاضی بسیار نزدیک است. تاتو کار این توانایی دارد که در نقاط مختلف ابرو خطوطی با ضخامت متفاوت رسم کند. در این روش مراقبت‌های بعد از انجام میکروپیگمنتیشن در ماندگاری رنگ‌ا تاثیر زیادی دارد.

تاتو چیست

این روش نیز شباهت‌های زیادی به تاتو سنتی دارد و می‌توان گفت نوع پیشرفته و ارتقا یافته روش سنتی تاتو است. به دلیل مزایای زیادی که میکروپیگمنتیشن در اختیار متقاضی قرار می‌دهد تاتو ابرو به روش میکروپیگمنتیشن محبوبیت خوبی به دست آورده است و به طبع آموزش تاتو ابرو به روش میکروپیگمنتیشن نیز توانسته جایگاه خود را در بین افراد جویای کار پیدا کند.

فرق تاتو و میکروپیگمنتیشن

با اینکه میکروپیگمنتیشن را می‌توان روش ارتقا یافته تاتو دانست؛ اما تفاوت‌های عمده ای در بین این دو وجود دارد.

 • در روش میکروپیگمنتیشن از دستگاه برای خراشیدن پوست استفاده می‌شود و این باعث می‌شود خطای انسانی تا حد زیادی کاهش یابد. اما در تاتو سنتی همه چیز به عهده تاتو کار بود و در صورت یک فشار زیادی می‌توانست به پوست شما آسیب جدی وارد شود و سلامت شما به دلیل عفونت به خطر بی افتد.
 • در این روش از خطوط برای زیبا نمودن ابرو استفاده می‌شود و تما سعی و تمرکز تاتو کار روی طبیعی بودن ابرو است؛ اما در تاتو قدیمی یک ناحیه از ابرو به صورت کامل رنگی می‌شد و گویی طرح یک ابرو را روی پوست صورت طراحی و خالکوبی نموده‌اند. زیبایی کمی داشت و به هیچ وجه طبیعی نبود.
 • تاتو سنتی به صورت دایمی بود و فرد محکوم بود ابرویی که خالکوبی نموده تا آخر عمر تحمل کند. اما در روش میکروپیگمنتیشن هاشورهای تاتو شده بعد از مدتی از بین می‌رود و شما امکان تغییر رنگ، تغییر مدل و یا حتی انجام ندادن این روش را دارید. البته به تازگی لیزر به کمک افرادی آمده است که قبلا ابروی خود را تاتو کرده بودند و می‌توانند به کمک لیزر تاتو خود را پاک کنند.
 • در تاتو سنتی رنگ‌ها از کیفیت خوبی برخوردار نبودند و بعد از گذشت مدتی رنگ‌ها شروع به تغییر رنگ می‌دادند. این رنگ بعد از مدتی قرمز، سبز و یا خاکستری می‌شدند و به شدت بر زیبایی فرد تاثیر سویی داشتند. اما رنگ‌های استفاده شده در روش میکروپیگمنتیشن به مرور کم رنگ می‌شوند و سپس از بین می‌روند و متقاضی به هیچ عنوان تغییر رنگ را تجربه نخواهد کرد.
 • در روش تاتو سنتی از تیغ برای القای رنگ استفاده می‌شد و در صورتی که تاتو کار منصف بود آن را ضد عفونی می‌کرد. اما در روش میکروپیگمنتیشن نه تنها سوزن‌ها یکبار مصرف هستند حتی کارتریج نیز به صورت یکبار مصرف استفاده می‌شود تا رنگ و خونی که از یک فرد خارج شده به فرد دیگر منتقل نشود. به عبارتی می‌توان گفت رعایت بهداشت از مهمترین دغدغه‌های طراحان روش میکروپیگمنتیشن می‌باشد.

 

فرق تاتو و میکروپیگمنتیشن

تمام مطالب بالا نشان از برتری میکروپیگمنتیشن نسبت به تاتو سنتی دارد. و همین برتری باعث افزایش روز افزون طرفداران میکروپیگمنتیشن و آموزش تاتو ابرو به روش میکروپیگمنتیشن است.

 

تاتو ابرو به روش میکروپیگمنتیشن

در روش میکروپیگمنتیشن رنگ‌ها به کمک کارتریج به لایه بین اپیدرم و درم پوست تزریق می‌شود. استفاده از دستگاه کمک می‌کند که رنگ‌ها دقیقا در محل خود جای بگیرند. در تاتو سنتی نیز رنگ‌ها به لایه‌های پوست تزیق می‌شدند اما برای افزایش ماندگاری در لایه‌های پایینتر تزریق انجام می‌شد که ممکن بود به بافت پوست آسیب برسد. در روش میکروپیگمنتیشن از رنگ‌های کاملا استاندارد استفاده می‌شود. ابتدا قبل از انجام میکروپیگمنتیشن ابرو ابروها بی حس می‌شوند و طراحی ابروی مورد نظر آغاز می‌شد. تاتو کار به کمک انواع ابزار اندازه‌گیری ابرو ها را طراحی می‌نمود و آنها را قرینه سازی می‌کرد. در آنها به کمک سوزن مناسب با پوست، کشیدن خطوط ظریف، مطابق با ضخامت موی ابروی فرد و مطابق با خط رویش ابروی فرد را آغاز می‌نمود. برعکس روش تاتو سنتی که ابرو را روی صورت خالکوبی می‌نمودند در این روش سعی و تلاش اصلی تاتو کار بروی طبیعی بودن خطوط و تطابق آن با موهای ابرو منعطف است. مراقبت‌های قبل و بعد از انجام میکروپیگمنتیشن در ماندگاری رنگ‌ها تاثیر مستقیم دارد. برای مثال قرار نگرفتن در زیر نور مستقیم آفتاب، نشستن ابروها تا جد روز و همچنین مالش ندادن ابروها تاثیر زیادی روی ماندگاری رنگ‌ها در پوست دارند.

تاتو ابرو به روش میکروپیگمنتیشن

حال آنکه در تاتو سنتی شما به هیچ عنوان رنگ‌ها را از دست نخواهید داد فقط رنگ‌ها زیبایی خود را از دست می‌دهند و طبیعتا روی زیبایی فرد نیز تاثیر گذار بودند. در صورتی که تمایل دارید ابروهای کم پست و یا باریک خود را اصلاح نمایید بهترین روش تاتو ابرو به روش میکروپیگمنتیشن است. این روش چنان پرطرفدار است که متقاضیان آموزش تاتو ابرو به روش میکروپیگمنتیشن نیز روز به روز در حال افزایش هستند.

آموزش تاتو ابرو به روش میکروپیگمنتیشن

آموزش تاتو ابرو به روش میکروپیگمنتیشن سختی‌های خاص خود را دارد هم برای تاتوکار و هم برای استاد. در این روش جزئیات زیادی وجود دارد که یک تات کار باید بیاموزد تا بتواند در کار خود خبره و ماهر شود. مواردی که یک تاتو کار در دوره‌های میکروپیگمنتیشن آمزش می‌بیند شامل مواردی چون

 • تکنیک‌های میکروپیگمنتیشن
 • شناخت آناتومی صورت
 • فیزیولوژی صورت و پوست شناسی
 • معرفي انواع بي‌حسي پمادی لیدوکائین ژله‌ای، مایع و پدهای بی حسی قطره‌ایی یا جیلانگ
 • تمرین هنرجو روی پوست مصنوعى
 • آشنایی کامل با انواع دستگاه های میکروپیگمنتیشن کارتریجی
 • انواع سوزن
 • متعادل سازی چهره طراحی براساس جام چهره هر شخص و رفع عیوب چهره
 • رنگ شناسی
 • ‎پیگمنت شناسی
 • آموزش تركيب انواع رنگ‌ها
 • دایره رنگی و آنالیز رنگ‌های اصلی و فرعی
 • معرفی بیس‌های رنگ‌های میکروپیگمنتیشن
 • روشن کردن رنگ‌هاآموزش تاتو ابرو به روش میکروپیگمنتیشن
 • ‎آشنایی با رنگ ترمیمی
 • ‎آموزش رنگ‌های خنثی لب ابرو چشم
 • ‎مباحث آموزشی میکروپیگمنتیشن ابرو
 • آموزش تكنيك اصولي انواع هاشور
 • طراحی ابرو
 • سایه ابرو
 • قرینه سازی
 • کاورسازی تخصصی ابرو بدون آثار دکوپاژ و رفع بد رنگی تاتوهای قدیمی
 • آشنایی کامل مراقبت‌های بعد میکروپیگمنتیشن
 • آشنایی کامل با ممنوعیت‌های میکروپیگمنتیشن
 • ‎آسیب شناسی و پاکسازی مخصوص کار تاتو

می‌شود. اینها فقط در رابطه با میکروپیگمنتیشن ابرو می‌شوند و میکروپیگمنتیشن لب و چشم برای خود سر تیترهای متفاوتی خواهد داشت. اما در تاتو فقط باید تاتوکار یم مدل ابرو روی پوست طراحی و قرینه سازی می‌نمود و در آخر آن را روی پوست صورت خالکوبی می‌نمود.

آموزش تاتو ابرو به روش میکروپیگمنتیشن

 

در آخر باید گفت که میکروپیگمنتیشن روش کاملا متفاوتی نسبت به تاتو است؛ اما در آخر همه روش‌ها تزریق رنگ در پوست هستند. همگی سعی در زیباتر نمودن ابرو شما دارند و این مهم در میکروپیگمنتیشن ابرو تا حد زیادی محقق می‌شود اما در تاتو سنتی تا حدودی نمی‌توان به زیبایی مد نظر متقاضی نزدیک شوید.

دسته‌بندی نشده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *